W przesyłkach kurierskich miała być odzież, znajdował się tam nielegalny tytoń (zdjęcia)

Funkcjonariusze lubelskiej służby celno-skarbowej przechwycili blisko 40 kg nielegalnego tytoniu. W działaniach kontrolnych pomagał pies służbowy Zuma.

W minioną środę funkcjonariusze służby celno-skarbowej z Białej Podlaskiej prowadzili kontrole w oddziale jednej z firm kurierskich. W czynnościach wspierał ich pies służbowy Zuma szkolony do wykrywania wyrobów tytoniowych.

Jak się okazało psi nos w trakcie działań kontrolnych był niezawodny. We wskazanych przez czworonoga paczkach, w których zgodnie z deklaracją miała znajdować się odzież, funkcjonariusze ujawnili nielegalny tytoń. W 10 skontrolowanych przesyłkach znajdowało się w sumie 28 kg tytoniu bez znaków akcyzy.

Z kolei kilka dni wcześniej, także podczas kontroli w sortowni firmy kurierskiej, funkcjonariusze służby celno-skarbowej ujawnili ponad 11 kg tytoniu. Nielegalny towar znajdował się w 6 przesyłkach adresowanych do różnych odbiorców na terenie kraju.

Wartość rynkowa ujawnionego tytoniu to ponad 27 tys. zł. Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że paserstwo akcyzowe jest przestępstwem, za które grozi wysoka grzywna, kara pozbawienia wolności do lat 3 albo obie te kary łącznie.

(fot. KAS)

Zobacz również

8 komentarzy

 1. za paserstwo akcyzowe grozi maksymalnie 3 lata – bez względu, czy wartość 10 złotych czy 10 milionów. brawo. to zachęca tylko do zwiększania skali działania…
  dla porównania uczestnictwo w karuzeli VAT (nawet nieświadome) podlega nie tylko pod oszustwo podatkowe, ale na lewej fakturze często także pod pranie brudnych pieniędzy – wyrok do 25 lat!

  • A skąd mogę wiedzieć co mi chińczyk przyśle?????????????????Właśnie oczekuję na śrubki nierdzewne, ale jak rozpakuję to się dowiem czy to jest tytoń.

 2. A za przewalanie ponad 70 baniek na wybory które się nie odbyły nie grozi nic…
  ***** ***

 3. O kurcze. Kiedyś w paczkach przemycali narkotyki a teraz tytoń. Świat schodzi na psy.

  • Diler tytoniowy😂😂😂

  • przebitka na papierosach taka sama, a kary zazwyczaj kończą się na mandacie lub zawieszeniu. przy podobnej wartości prochach masz pudło jak w banku. wiele grup przestępczych w Europie przerzuciło się całkowicie z narkotyków na papierosy – było o tym głośno kilka lat temu. system nie wydala…

   • Archie,a może system jest do d..y.Za małolata pamiętam jak większość uprawiała tytoń czy mak.Zabroniono.Bo państwo i jego system jest po prostu chciwy.Kupowało połówkę czy ćwiartkę świni,też zabronić,bo mięsko z hipermarketu zdrowsze?😂Coraz więcej zakazów i nakazów w jakim celu.

 4. A przewał iluś mln.zł na respiratory to OKJ! Szumowqina ma się dobrze.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7145zł 0.08%
  • GBP 5.2607zł 0.6%
  • EUR 4.5176zł 0.18%
  • CHF 4.0959zł -0.72%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!
  Wystawa „W poszukiwaniu genius loci roztoczańskiego brzmienia”