Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

W przesyłce pocztowej były kapsułki z zawartością efedryny (zdjęcia)

Lubelscy policjanci badają sprawę jednej z przesyłek, która trafiła do Lublina. Wewnątrz paczki znajdowało się blisko 3 tys. kapsułek z zawartością efedryny. Składnik ten może mieć zastosowanie m.in. przy produkcji narkotyków.

W Oddziale Celnym Pocztowym w Lublinie funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej codziennie odprawiają przesyłki międzynarodowe. Aby zapewnić bezpieczeństwo obywatelom i nie dopuścić do napływu towarów nielegalnych czy niebezpiecznych skrupulatnie kontrolują zawartość paczek.

W tym roku funkcjonariusze ujawnili w przesyłkach lekarstwa, sterydy, czy też niedozwolone substancje, które mogą służyć do produkcji środków odurzających.

W ostatnim czasie podczas kontroli jednej z przesyłek pochodzącej z Chin funkcjonariusze ujawnili produkty chińskiej medycyny naturalnej. Analiza składu kapsułek wzbudziła podejrzenia, że mogą one zawierać substancje niedozwolone. Podejrzenie to potwierdziła opinia Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego, zgodnie z którą ujawnione kapsułki w swoim składzie zawierają efedrynę. Składnik ten może być stosowany do produkcji narkotyków.

W kontrolowanej przesyłce znajdowało się 2880 kapsułek z niedozwoloną zawartością. Zgromadzoną dokumentację, wraz z ujawnionym towarem, przekazano do właściwej jednostki policji w Lublinie celem dalszego prowadzenia postępowania.

W przesyłce pocztowej były kapsułki z zawartością efedryny (zdjęcia)

(fot. KAS)

2 komentarze

  1. ci geniusze muszą jeszcze wjechać do każdej apteki bo tam leków na kaszel jest na tony, ostatnio widziałem nawet tussipect