W przesyłce pocztowej były kapsułki z zawartością efedryny (zdjęcia)

Lubelscy policjanci badają sprawę jednej z przesyłek, która trafiła do Lublina. Wewnątrz paczki znajdowało się blisko 3 tys. kapsułek z zawartością efedryny. Składnik ten może mieć zastosowanie m.in. przy produkcji narkotyków.

W Oddziale Celnym Pocztowym w Lublinie funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej codziennie odprawiają przesyłki międzynarodowe. Aby zapewnić bezpieczeństwo obywatelom i nie dopuścić do napływu towarów nielegalnych czy niebezpiecznych skrupulatnie kontrolują zawartość paczek.

W tym roku funkcjonariusze ujawnili w przesyłkach lekarstwa, sterydy, czy też niedozwolone substancje, które mogą służyć do produkcji środków odurzających.

W ostatnim czasie podczas kontroli jednej z przesyłek pochodzącej z Chin funkcjonariusze ujawnili produkty chińskiej medycyny naturalnej. Analiza składu kapsułek wzbudziła podejrzenia, że mogą one zawierać substancje niedozwolone. Podejrzenie to potwierdziła opinia Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego, zgodnie z którą ujawnione kapsułki w swoim składzie zawierają efedrynę. Składnik ten może być stosowany do produkcji narkotyków.

W kontrolowanej przesyłce znajdowało się 2880 kapsułek z niedozwoloną zawartością. Zgromadzoną dokumentację, wraz z ujawnionym towarem, przekazano do właściwej jednostki policji w Lublinie celem dalszego prowadzenia postępowania.

(fot. KAS)

Zobacz również

2 komentarze

 1. ci geniusze muszą jeszcze wjechać do każdej apteki bo tam leków na kaszel jest na tony, ostatnio widziałem nawet tussipect

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7374zł -0.8%
  • GBP 5.2571zł -0.55%
  • EUR 4.5316zł -0.29%
  • CHF 4.1413zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą