W Poniatowej zatrzymano amatora świątecznych wypieków. W Mełgwii wpadli złodzieje kościelnych datków

W kronice kryminalnej czasami odnotowuje się nietypowe przestępstwa lub przestępstwa co do których czasem trudno znaleźć racjonalne wytłumaczenie. Zwłaszcza co do motywów, które mogłyby kierować potencjalnymi przestępcami.

W ostatni weekend policjanci z Poniatowej schwytali 25–letniego mężczyznę na gorącym uczynku włamania do jednej z miejscowych kawiarni a świdniccy funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn próbujących ukraść z kościoła skrzynkę na datki. W pierwszym przypadku mieszkaniec Poniatowej wybił szybę w oknie budynku, wszedł do środka i zajął się… „pałaszowaniem” ciasta, które przygotowano na kiermasz świąteczny. Za ten czyn grozi mu do 10 lat więzienia. Do zdarzenia doszło około 2 w nocy 24 marca. Policjanci dostali informację, że w jednym z lokali w Poniatowej jest wybita szyba. Patrol, który zjawił się na miejscu zastał zaskoczonego włamywacza w środku, który zajadał się świątecznymi wypiekami. Mężczyzna został zatrzymany a dodatkowo funkcjonariusze znaleźli przy nim słodycze w kieszeni. Poniatowianin usłyszy zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem.

Druga historia jest równie zaskakująca jak ta pierwsza. W jej wyniku do policyjnego aresztu trafiło trzech mężczyzn, dwóch 27-letnich mieszkańców gm. Mełgiew i 30-letni mieszkaniec Lublina. W tym przypadku wszystkim grozi za kradzież rozbójniczą grozi do 10 lat pozbawienia wolności. W kościele w Mełgwi nieznany mężczyzna usiłował ukraść drewnianą skrzynkę na datki stojąca w przedsionku kościoła. Ksiądz, który był akurat w świątyni i widział co się dzieje, chciał odebrać złodziejowi skrzynkę. Po krótkiej szarpaninie złodziej zostawił łup i wybiegł z kościoła. Funkcjonariusze ustalili, że nie mężczyzna nie działał sam. Wkrótce policjanci zatrzymali wszystkich wytypowanych podejrzanych. 30-letniego mieszkańca Lublina oraz 27-letniego mieszkańca gm. Mełgiew. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Dołączył do nich trzeci ze sprawców zajścia, 27-letni mieszkaniec gm. Mełgiew.

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7312zł 0.02%
  • GBP 5.1244zł 0.34%
  • EUR 4.531zł 0.16%
  • CHF 4.2053zł 0.19%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL