690 680 960

Trzeźwy Poranek nie taki trzeźwy

W poniedziałkowy poranek lubelscy funkcjonariusze w kilku miejscach regionu przeprowadzali akcję „Trzeźwy Poranek”. Nie obyło się bez wykrycia pijanych kierowców.

Akcja była prowadzona m.in. w Lublinie na ulicy Zemborzyckiej oraz w Rykach na ul. Słowackiego. Już o godz. 7:30 funkcjonariusze ryckiej drogówki podczas kontroli samochodu m-ki audi ujawnili że kierująca nim kobieta jest pod wpływem alkoholu.

Jak wyjaśnia Janusz Wójtowicz z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie- Kierująca pojazdem 33 letnia mieszkanka województwa zachodniopomorskiego miała promil alkoholu. Jednak co jest najgorsze, ta kobieta jest z zawodu instruktorem nauki jazdy. W tym przypadku nie była w pracy i jechała prywatnym samochodem lecz z racji wykonywanego zawodu powinna być wzorem dla przyszłych kierowców. Tymczasem kobiecie za popełnione przestępstwo grozi 2 lata więzienia.

Ogromną nieodpowiedzialnością wykazało się również małżeństwo zatrzymane w niedzielę wieczorem w Turce pod Lublinem.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie patrolujący drogę krajową nr 82 w miejscowości Turka zatrzymali do kontroli nissana którym podróżowało małżeństwo z dzieckiem. Funkcjonariusz podczas kontroli poczuł od kierowcy woń alkoholu. Badanie wykazało, że 44 letni mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu. Znacznie bardziej pijana była jego 41 letnia małżonka, która „wydmuchała” 3,2 promila alkoholu.

Grozy dodaje fakt, że na tylnym siedzeniu auta siedziało 7 letnie dziecko. Jak oznajmili nieodpowiedzialni rodzice – właśnie wracali z imprezy u rodziny. Jako że małżonkowie nie byli w stanie opiekować się dzieckiem zostało ono przekazane babci. Rodzice wspólnie zasiądą na ławie oskarżonych gdzie odpowiedzą za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo utraty zdrowia za co grozi 5 lat więzienia. Dodatkowo mężczyzna będzie też oskarżony za kierowanie autem pod wpływem alkoholu.

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!