690 680 960

W piątek rusza głosowanie na projekty IX edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublin. Sprawdź listę projektów

135 projektów z Budżetu Obywatelskiego znalazło się na ostatecznej liście do głosowania, które rusza w piątek, 23 września. Mieszkańcy mają możliwość oddania swoich głosów na wybrane, istotne dla nich działania do 10 października. Do rozdysponowania jest ponad 14 mln zł pochodzących z miejskiego budżetu.

– Ruszamy z głosowaniem na projekty z Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublin. Zachęcam do wsparcia zgłoszonych pomysłów. Udział w głosowaniu to wyraz zaangażowania w życie lokalnych społeczności, wpływ na rozwój i zwiększenie komfortu życia w poszczególnych częściach naszego miasta – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

W bieżącej, IX edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublin głosowanie dotyczyć będzie 135 projektów, w tym 82 dzielnicowych i 53 ogólnomiejskich. Na zgłoszone przez mieszkańców pomysły głosować może każda osoba, która jest na stale zameldowana w Lublinie lub dopisała się do listy osób głosujących na projekty BO. Aby to zrobić wystarczy wypełnić oświadczenie znajdujące się na karcie do głosowania w jednym z punktów do głosowania. Każda osoba ma do dyspozycji 4 głosy – 2 na projekty dzielnicowe i 2 na ogólnomiejskie.

Podobnie jak w latach ubiegłych głosy można oddać na dwa sposoby:

W formie elektronicznej

Aby oddać głos w formie elektronicznej należy wejść na stronę www.lublin.eu/budzetobywatelski i kliknąć w zakładkę poświęconą głosowaniu. System poprosi o podanie imienia i nazwiska oraz 4 ostatnich cyfr numeru pesel. Aby potwierdzić głos należy wprowadzić numer telefonu komórkowego lub adres e-mail, na który przyjdzie wygenerowane dla nas hasło. Przypominamy, że na jeden numer telefonu lub adres e-mail może zagłosować maksymalnie 5 osób.

W formie papierowej

Aby zagłosować w wersji tradycyjnej, należy osobiście wrzucić kartę do urny w wyznaczonym punkcie. Ważne, aby nie przynosić zebranych wcześniej formularzy od innych osób, ponieważ nie będą przyjmowane. Dla wygody punkty do głosowania zlokalizowane będą w Biurach Obsługi Mieszkańców oraz filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej. Ich dokładne adresy podane są na stronie lublin.eu. Zagłosować można także w Biurze Partycypacji Społecznej (ul. Gilasa 3, I piętro, pok. 107) i w siedzibie Zarządu Dróg i Mostów (ul. Krochmalna 13i). Kartę do głosowania można wypełnić na miejscu lub przynieść ze sobą kartę uprzednio wydrukowaną i wypełnioną. Jej formularz dostępny jest na stronie lublin.eu.

Jednocześnie przypominamy, że do 30 września trwają konsultacje X edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublin. Mieszkańcy mają możliwość wypowiedzenia się na temat regulaminu przyszłorocznej edycji BO. Każda zainteresowana osoba może wysłać swoją opinię i uwagi drogą elektroniczną na adres [email protected]u lub pisemnie na adres Biura Partycypacji Społecznej, ul. Gilasa 3, 20-109 Lublin. Aby zgłosić uwagi należy skorzystać z formularza konsultacyjnego, który można pobrać ze strony bip.lublin.eu.

Lista projektów poddanych pod głosowanie znajduje się pod linkiem.

(fot. lublin112.pl)

11 komentarzy

 1. A można dotknąć tych pieniędzy żeby co daj boże dobrze wybrać?

 2. Na co innego, niż nowe miejsca parkingowe, ludzie mogą głosować? Wszystko inne to lewactwo.

 3. W projekcie nie ma darmowej komunikacji miejskiej. Ekologia fikcja.

  • Uważaj bo, gdyby była darmowa to Ci co jeżdżą swoimi autami to tak ochoczo by się na Nią rzucili. Ponowne pozwolenie paleniem w piecach G*wnem To jest fikcja Nie ekologia!

 4. 404
  Page not found

  Przepraszamy, strona ze wskazanym
  adresem nie istnieje.

  🙂

 5. lista projektów – „404 Page not found” ????

 6. Może by tak na przwrócenie przyzwoitości częstotliwości komunikacji miejskiej?

 7. W 2018 r. Szkoła podstawowa nr 42 w Lublinie wygrała z budżetu obywatelskiego budowę sali gimnastycznej typu lekkiego przy szkole. I co? I nic. Dzieci do tej pory ćwiczą w przerobionej sali lekcyjnej,a sali gimnastycznej ani pieniędzy na nią przeznaczonych nie ma. Od tamtej pory nie głosuję bo realizowane są głównie jakieś chore pomysly.

  • tak samo remont ścieżki w wąwozie lsm -czuby! od paru lat były głosowania ! w końcu w tamtym roku przeszło i co? i gó. nic nie zrobili do tej pory! a dziś sprawdzam skrzynkę pocztową, a tam znów ten sam projekt na następny rok! jedna wielka ściema! robią durnoty , jakiieś głupoty a tak ważnej inwestycji nie mogą przeprowadzić! np ale krewni i znajomi królika znów zarobią … chore nierządy peło!

   • Wąwóz Rury już dwukrotnie wygrał głosowanie i co? Nic nie zrobione, a aktualna nawierzchnia sypie się w oczach. Może by ktoś w redakcji się zajął tematem i sprawdził o co chodzi?

 8. Najlepiej zagłosować na stały zraszacz chodnika przed pałacem „dewelosułtana” na Pl. Łokietka 1 w mieście inspiracji. To będą najlepiej wydane pieniądze obywatelskie dla najważniejszego obywatela tego miasta. Nie trzeba będzie codziennie polewać tego najważniejszego trotuaru w mieście przy pomocy fizycznego proletariatu z myjką ciśnieniową w dłoni. Nie wiem o co z tym polewaniem chodzi, bo pora roku raczej wilgotna i poranki mokre ale widocznie jest to ważne. Może sobie kiedyś chłop buty okurzył….

Kursy walut

 • USD 4.4827zł -0.63%
 • GBP 5.4185zł -0.57%
 • EUR 4.6835zł -0.1%
 • CHF 4.7555zł -0.36%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie