Sobota, 20 lipca 202420/07/2024
690 680 960
690 680 960

W piątek odbędzie się Zaduszna Masa Krytyczna

W najbliższy piątek zapraszamy na Zaduszną Masę Krytyczną. Uczestnicy spotykają się o godz. 18:00 na Placu Litewskim i przejadą w sąsiedztwie cmentarzy.

Tym razem, wspólny, rowerowy przejazd ulicami Lublina, poświęcony będzie pamięci tragicznie zmarłych rowerzystów. Październikowa Masa Krytyczna, będzie także apelem o poprawę bezpieczeństwa rowerzystów na drogach. Organizatorzy pragną zachęcić wszystkich do wspólnych przemyśleń nad poprawą sytuacji niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Rowerzyści przejadą w sąsiedztwie miejskich nekropolii, a także odwiedzą wybrane miejsca pamięci. Zachęcamy do zabrania zniczy, którymi symbolicznie zostaną upamiętnione ofiary wypadków drogowych.

Przejazd ma także pokazać, że rower może być doskonałą alternatywą na dotarcie do lubelskich cmentarzy, pozwalającą na uniknięcie korków i problemów z parkowaniem.

Przejazd odbędzie się po zmroku, przypominamy więc o konieczności wyposażenia rowerów w oświetlenie. Trasa ma około 9,5 km, poniżej link

Trasa – ridewithgps.com/users/1130736/routes

MKpażdziernik

2017-10-25 20:06:09
(fot. nadesłane)

20 komentarzy

  1. „rower może być doskonałą alternatywą na dotarcie do lubelskich cmentarzy, pozwalającą na uniknięcie korków i problemów z parkowaniem” co za samolubne myślenie, sam dojedziesz a gdzie reszta rodziny? Ciekawe jak na rowerze dowieziesz wiązanki, kwiaty w doniczkach i szklane znicze o seniorach, którzy w tym czasie licznie odwiedzają swoich bliskich na cmentarzu nawet nie wspomnę, dzieci oczywiście usadzamy na ramie wtedy zabierzemy więcej niż jedno. Naprawdę zanim coś się zaproponuje trzeba się zastanowić czy to ma w ogóle sens.

  2. Jestem rowerzystka … ale ta masa to jakus zlot nawiedzonych ludzi. I ta elunia co wpakowala sie pid ciezarowke … niestety ale 90 % ludzi jezdzacych rowerami nie zna przepisow. I dlatego gina … … w swidniku ostatnio pan na rowerku mi sie wpakowal na przejsciu … bo on musi przejechac … raz ze chodnik nie do jezdzenia a przejscie tym bardziej …

  3. W końcu jakieś ciekawe wydarzenie rowerowe w Lublinie! Nie ma lipy, trzeba jechać!

Z kraju

Sport