690 680 960

W organizmie ponad 1,7 promila, w naczepie 26 ton soli. „Nie spodziewałem się, że jestem nietrzeźwy”

Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę pojazdu ciężarowego przewożącego sól. 63-latek miał w organizmie 1,7 promila. Mężczyzna przyznał się do winy i poddał dobrowolnie karze.

Całkowitym brakiem rozwagi wykazał się 63-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego, który jechał we wtorek w nocy wężykiem po drodze ekspresowej nr 19.

Kiedy policjanci z kraśnickiej drogówki otrzymali od zaniepokojonych świadków informację, że taki pojazd jedzie po drodze stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu, przystąpili do jego poszukiwań.

Nieopodal węzła Szastarka zatrzymali mercedesa z naczepą, w której znajdowało się 26 ton soli. Kierowca wydmuchał ponad 1,7 promila. Jak później tłumaczył, nie spodziewał się, że jest nietrzeźwy.

Z uwagi na zagrożenie w ruchu na ekspresówce przez zatrzymany pojazd, ciężarówkę odholowano na parking. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał wczoraj zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości, przyznał się do niego i poddał dobrowolnie zaproponowanej przez prokuratora karze 4 tysięcy złotych grzywny oraz 5 tysięcy złotych świadczenia. Otrzymał też zakaz kierowania pojazdami na okres 3 lat.

(fot. lublin112.pl\ilustracyjne)

6 komentarzy

 1. Pierdu srerdu

 2. Skoro przy 1.7 nie zauważył, że jest nietrzeźwy, to ile musi mieć wsiadając świadomie za kółko po pijaku? 6 promili?

 3. Krzysztof,, Ochota,,

  Mnie Jego 1,7 promila,, G,, obchodzi. Nikogo nie zabił, nikogo nie potrącił, czół się dobrze, więc wsiadło pojechał, żeby tą sól na drogi wysypać. Ponieważ warunki jazdy dzisiaj wcześnie rano były fatalne, ciekawi mnie czy, ten policjant wysadzając kierowcę z fotela, sam wsiadł w załadowaną furmankę i dostarczył tą sól. Czy przyczynił się do kilkunastu kolizji z braku tej soli na drogach?.. Od Wisły na wschód zanika logika. Choć nigdy nie akceptuję jazdy kierowców po alkoholu. Jeżeli nie chcecie być Polcką,, B,, musicie myśleć włodarze wschodu jak Polska,, A,, i dalej droga prościutka do cywilizacji.

  • Czucie ci się AA (analfabeto alkoholiku) zebało. Dzisiaj dostarczał sól na dzisiaj no diota i. Jesteś nachlany to buzia w kubeł!

  • „Od Wisły na wschód zanika logika. ” – powiedział gość, dla którego 1,7 w wydychanym to nic takiego. Musisz mieszkać daleko na wschód.
   Gdyby jechał z dostawą chleba do sklepu, to limit wzrasta do 3 promili? Przy 3,1 byś go ścigał, czy pouczył?
   Po czytaniu mądrości tego ochoty, znika ochota na kontakty międzyludzkie.

  • Tiaaa… „czół” się dobrze. Staruszek musi już mieć mózg przeżarty alkoholem, żeby przy 1,7 promila nie zorientować się, że coś jest nie tak. A poza tym, to za te 1,7 promila, już powinien odsiadywać 170 dni aresztu.

Kursy walut

 • USD 4.5111zł 0.02%
 • GBP 5.4497zł -0.08%
 • EUR 4.6884zł -0.23%
 • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…