Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

W okresie Wszystkich Świętych będą obowiązywały zakazy ruchu dla określonych pojazdów

Okres Wszystkich Świętych to czas, kiedy polskie drogi stają się miejscem zwiększonego ruchu i intensywności podróży. Należy pamiętać, że w tym okresie będą obowiązywać ograniczenia w ruchu pojazdów o masie całkowitej powyżej 12 ton.

W ostatnich dniach października i  1 listopada inspektorzy ITD będą dbać o bezpieczeństwo podróżujących, prowadząc kontrole przede wszystkim na głównych szlakach komunikacyjnych, drogach szybkiego ruchu i autostradach, ale również w pobliżu dużych nekropolii. Kontrole te obejmą zarówno stan techniczny pojazdów, jak i stan trzeźwości i czas pracy kierowców.

Funkcjonariusze CANARD będą natomiast zwracać uwagę na prędkość pojazdów i patrolować drogi w nowoczesnych, nieoznakowanych radiowozach z wideorejestratorami. W nadzorze nad ruchem drogowym pomoże również system fotoradarowy.

Ograniczenia w ruchu

W okresie Wszystkich Świętych, we wtorek 31 października (w godz. 18.00 – 22.00) oraz w środę 1 listopada (godz. 8.00 – 22.00) będą obowiązywały zakazy ruchu dla określonych pojazdów o masie całkowitej powyżej 12 ton.

Z zakazów tych zwolnione są określone grupy pojazdów, np. ciężarówki przewożące artykuły szybko psujące się, lekarstwa i środki medyczne, paliwa oraz żywe zwierzęta. Są to także pojazdy biorące udział w akcjach ratowniczych i humanitarnych oraz te, które pomagają w usuwaniu awarii lub skutków klęsk żywiołowych. Zakazy ruchu nie obowiązują również autobusów.

5 komentarzy

  1. Zapomniano wspomnieć, że zakaz nie będzie dotyczył „braci”.

  2. Dzisiaj Panowie Policjanci zrobili ,,ścieżkę trzeźwości” na dwóch pasach jezdni. Takie akcje powinny być wszędzie niespodziewane i częste.

  3. Tęczowych???

  4. A załapałem tych od Stefana

Dodaj komentarz