W nowym centrum handlowym w Lublinie trwają przygotowania do otwarcia (zdjęcia)

Nowe centrum handlowe w Lublinie szykuje się do otwarcia. W lokalach najemcy przygotowują się na pierwszych klientów. Znana jest już część sklepów, które będą funkcjonowały w Diamentowa Park.

Trwają prace związane z otwarciem parku handlowego przy ul. Diamentowej w Lublinie. Obiekt powstał w rejonie skrzyżowania z ul. Wrotkowską, obok marketu Kaufland. Ma łączną powierzchnię 7,3 tys. m² i znajduje się w nim 16 lokali handlowych.

W lokalach trwają intensywne przygotowania do otwarcia. W ciągu najbliższych kilku dni będzie można zrobić już zakupy m.in. w sklepach sieci: Rossmann, Jysk, Dealz, Kakadu, Pepco, Hebe, Neonet, a także operatorów komórkowych Play i Plus. W jednym z lokali będzie działał również Optyk. Na razie tyle wiadomo, ponieważ w pozostałych lokalach obecnie nic się nie dzieje.

Przed budynkiem przygotowywany jest parking, który pomieści 161 pojazdów. Inwestor planował, że otwarcie obiektu nastąpi w II połowie 2020 roku, jednak wszystko zostało przesunięte w czasie i pierwsze sklepy otworzą się w marcu tego roku. Już teraz wiemy, że niektóre będą czynne już od drugiej połowy marca. Wejście do sklepów zlokalizowanych w Diamentowa Park znajduje się od strony parkingu. Z kilkunastu lokali znajdujących się w obiekcie, część nadal jest pusta.

Przygotowania do inwestycji rozpoczęły się już kilka lat temu. Wizualizację parku handlowego zaprezentowano we wrześniu 2018 na Shopping Center Forum w Warszawie, a w połowie ub. roku to spółka Globar Property, należąca do lubelskiej firmy developerskiej LUK, złożyła w Urzędzie Miasta wniosek w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

20 komentarzy

 1. Kolejne miejsca wolne od wirusa. Tylko w lesie czyha tenże…

 2. Jeszcze za mało sklepów? Lublin to wielkie wysypisko galerii i centrów handlowych… Jeszcze kilka lat i każda dzielnica Lublina będzie miała ich po 5…

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8198zł 0.7%
  • GBP 5.3015zł 0.03%
  • EUR 4.5503zł 0.43%
  • CHF 4.158zł 0.18%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  „Rozkopaczew na Off-road-zie”: Trzydniowa impreza o wyjątkowo szczytnym celu
  Komicy wystąpią w Plenerze
  Powitanie wakacji nad zalewem Zimna Woda w Łukowie
  Powitalnie Lata w Krasnymstawie. Na scenie Słowianki, Solaris i Sztywny Pal Azji
  Noc Świętojańska w Jaszczowie. Będzie puszczanie wianków i pokazy ognia