Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

W Nałęczowie ruszyły kiermasze. Można na nich kupić lokalne smakołyki oraz rękodzieło (zdjęcia)

Dwa razy w miesiącu, aż do grudnia, w Nałęczowie i Kazimierzu Dolnym odbywać się będą Kiermasze Produktów Lokalnych. Wydarzenie od lat cieszy się dużym zainteresowaniem.

W niedzielę, 19 marca, na placu przed Nałęczowskim Ośrodkiem Kultury zorganizowany został pierwszy, tegoroczny Kiermasz Produktów Lokalnych. Wydarzenie cieszy się sporym zainteresowaniem zarówno mieszkańców, jak też turystów, którzy korzystając ze słonecznej pogody, licznie przybyli do Nałęczowa.

Na stoiskach oferowane są zarówno lokalne smakołyki, jak też szereg wyrobów stworzonych przez rękodzielników. Nie brakuje też produktów nawiązujących do zbliżających się świąt Wielkanocnych. Są m.in. pisanki, palmy czy kurczaczki. Co ważne, w kiermaszu uczestniczą tylko i wyłącznie producenci i twórcy produktów certyfikowanych jako produkty lokalne.

Wydarzenie organizuje już od 10 lat Lokalna Grupa Działania „Zielony Pierścień”. Celem kiermaszu jest promocja producentów i twórców produktów lokalnych z gmin: Baranów, Janowiec, Kazimierz Dolny, Końskowola, Kurów, Markuszów, Nałęczów, Puławy, Wąwolnica, Wojciechów i Żyrzyn.

W tym roku Kiermasze Produktów Lokalnych będą się odbywały do grudnia. W każdym miesiącu zaplanowano po dwa tego typu wydarzenia: jedno w Nałęczowie, drugie w Kazimierzu Dolnym. Dodatkowo, na czterech kiermaszach będzie można kupić lokalne produkty nawiązujące do tradycji świąt Wielkanocnych.

(fot. LGD Zielony Pierścień)

9 komentarzy

 1. Ceny jak dla oligarchów.

  • Cham bity deską;)

   jak wszystko dziś co się dziwisz jak cię nie stać to popatrz jak inni smakują;)

   • I tyle pozostało uczciwym ludziom… patrzeć jak PiS-owscy oligarchowie zajadają frykasy.

 2. na pewno była akcja urzędu skarbowego paragonowa

 3. Ciężko zamieścić daty? Nie można było dać informacji o tym wcześniej?

 4. O takie ceny to towar tylko dla ,,dezerterów,, dla nas półka z produktami z krótkim terminem . Pracuję w hipermarkecie to wiem że oni tam nawet nie podchodzą. No cóż tak zwykły chłop stał się szlachcicem.

 5. A co ? Może za darmo mają oddać? Ręczna robota. Zero konserwantów i innego badziewia to i kosztować musi.

Z kraju