Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

W najbliższy weekend odbędzie się Wielkanocna Zbiórka Żywności dla najuboższych mieszkańców Lublina

W najbliższy piątek i sobotę (8 i 9 marca) w wybranych sklepach LSS Społem na terenie Lublina odbędzie się Wielkanocna Zbiórka Żywności dla Podopiecznych Bractwa Miłosierdzia im. św. Brata Alberta.

Bractwo znane jest przede wszystkim z prowadzenia schroniska dla osób bezdomnych oraz mieszczącej się przy ul. Zielonej 3 Kuchni Brata Alberta, w której każda osoba w trudnej sytuacji życiowej może zjeść darmowy, gorący posiłek.

– Zbiórka żywności w sklepach jest dla nas ogromnym wsparciem, gdyż wszystkie otrzymywane produkty spożywcze na bieżąco wykorzystujemy do codziennego przygotowywania posiłków w Kuchni – mówi Sylwia Niemirowska, prezes Bractwa Miłosierdzia.

Zebrana podczas zbiórki żywność trafi też do Paczek Brata Alberta, które będą przekazywane przed Świętami Wielkanocnymi osobom korzystającym z jadłodajni. Każdy może wesprzeć działalność Bractwa i Kuchni Brata Alberta – wystarczy w czasie zakupów włożyć do swojego koszyka dowolny produkt spożywczy z długim terminem ważności np. olej, konserwę, majonez, herbatę, ryż czy danie gotowe w słoiku i przekazać go Wolontariuszom Alberta, którzy w najbliższy piątek i sobotę będą dyżurować w wybranych sklepach LSS Społem na terenie Lublina.

Ten z pozoru niewielki gest jest wyrazem troski o osoby, które z różnych względów żyją w ubóstwie lub na jego skraju, bądź znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Razem możemy nakarmić głodnych.

Termin zbiórki:
8 marca 2024 r. (piątek) w godz. 9:00-15:00
9 marca 2024 r. (sobota) w godz. 8:00 – 14:00

Miejsce: Wybrane sklepy LSS Społem w Lublinie:
Ul. Lubartowska BAZAR
Ul. Kleeberga 12a
Ul. Zemborzycka 29
Ul. Herberta 14
Ul. Lotnicza 9
Ul. Narutowicza 38
Ul. Spadochroniarzy 2
Ul. Wallenroda 13
Ul. Chrobrego 6
Ul. Roztocze 12

W najbliższy weekend odbędzie się Wielkanocna Zbiórka Żywności dla najuboższych mieszkańców Lublina

3 komentarze

  1. smutne to ale prawdziwe

    a dlaczego tylko raz do roku jest prowadzona taka akcja? dla ” biednych braci z ua” już od 2 lat zbierają i zbierają i zbierają ! ;/ Widać kto jest lepszy a kto gorszy we własnym kraju:(

  2. A ten no żygowina znaczy kościół nie zbiera ?

  3. Może owsik się dołoży z naszych pieniędzy.

Dodaj komentarz