Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

W najbliższą niedzielę odbędą się dożynki wojewódzkie. Zagrają: Milano, Top Girls, De Mono oraz Golec uOrkiestra

W najbliższą niedzielę, 12 września, w Lubyczy Królewskiej odbędą się tegoroczne dożynki województwa lubelskiego. Patronat nad imprezą objął prezydent RP Andrzej Duda.

Przez kilka lat dożynki wojewódzkie organizowane były na terenie lotniska Aeroklubu Lubelskiego w Radawcu. W ubiegłym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, skromne święto plonów odbyło się w Bełżycach. Tym razem imprezę postanowiono zorganizować w innym miejscu. Będzie to Lubycza Królewska w powiecie tomaszowskim.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 11 korowodem i powitaniem delegacji dożynkowych. W samo południe odprawiona zostanie uroczysta msza św., a po niej odbędzie się obrzęd dożynkowy i przekazanie chleba. Następnie wystąpią gospodarze dożynek i zaproszeni goście, zaplanowano też wręczenie medali i odznaczeń. Rozstrzygnięte zostaną również konkursy na powiatowy i wojewódzki wieniec dożynkowy.

W programie części artystycznej są występy Zespołu Folklorystycznego Roztocze z Tomaszowa Lubelskiego oraz zespołów ludowych z całego regionu. Po godzinie 16.00 rozpoczną się koncerty. Jako pierwsza na scenie pojawi się discopolowa grupa Milano, po niej Top Girls, a o godz. 18.30 zaplanowano występ zespołu De Mono, zaś o godz. 20.00 zagra gwiazda wieczoru, zespół Golec uOrkiestra.

Organizatorami dożynek są: Województwo Lubelskie, Powiat Tomaszowski, Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Tomaszowskiego i Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie. Patronat nad imprezą objął prezydent RP Andrzej Duda.

(fot. lublin112.pl)

20 komentarzy

  1. „Patronat nad imprezą objął prezydent RP Andrzej Duda.” To ile ten patron wpłacił ze swojej kieszeni na tą imprezę?