Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

W Lublinie zaprezentowano najnowsze systemy i rozwiązania wykorzystywane w więziennictwie (zdjęcia)

Zorganizowane przez Targi Lublin oraz MTP wydarzenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Przez dwa dni prezentowano najnowocześniejsze rozwiązania dla Służby Więziennej.

Najnowocześniejsze elektroniczne systemy dozoru, uzbrojenie, samochody do przewozu zatrzymanych, a także specjalistyczną odzież i obuwie zaprezentowano podczas targów pn. Więziennictwo. Jednak wydarzenie to nie tylko sprzęt. To również konferencja, podczas którego poruszano różnego rodzaju zagadnienia związane z funkcjonowaniem systemu penitencjarnego, jako ważnego ogniwa w systemie bezpieczeństwa państwa.

Rozmawiano również na temat m.in. inteligentnych systemów detekcji zachowań niepożądanych, systemie dozoru elektronicznego w Polsce, o zapewnieniu bezpieczeństwa jednostek organizacyjnych Służby Więziennej w kontekście zmian geopolitycznych, czy też nowoczesnych rozwiązaniach ochronnych stosowanych w Służbie Więziennej. Nie zabrakło też prezentacji oraz pokazów.

Więziennictwo jest wydarzeniem o charakterze ogólnopolskim. Otwarcia targów dokonał Wiceminister Sprawiedliwości Marcin Romanowski. Całość skierowana jest do funkcjonariuszy i pracowników Służby Więziennej oraz innych służb, a także firm i podmiotów związanych z tą formacją. Targi ściągają też ekspertów, prawników, analityków z zakresu bezpieczeństwa i nowoczesnych technologii, informatyków a także pracodawców zainteresowanych zatrudnieniem więźniów.

(fot. lublin112)

6 komentarzy

  1. PiS szykuje się na niepokoje społeczne ??

  2. Gnom i zerro zerro byli? To ich przyszłość!!!

  3. Pan Cieć z Alei Lubartowskich w Mieście Inspiracji

    Słabo to wygląda, niedobrze…
    Na zwykłych Bogu ducha winnych ludzi, to czołgi rakiety samoloty, armaty, a na wykolejeńców tylko gazy, kolorowe pistoleciki (jak prosto z odpustowego stragay), druty żyletkowe, kamizelki kuloodporne, choć przecie wiadomo że więźniowie broni palnej pod celami nie mają…

  4. Podobno znów mają cyc powołane zomo i ORMO

  5. Pokazali by ludzie zobaczyli co ich czeka jak zaczną podskakiwać wlodarzom, którzy po Polsce jeżdżom i kity ludziskom wciskają.

  6. A gdzie krucyfiksy taktyczne , krucafuks ?

Wiadomości z info112