Piątek, 23 lutego 202423/02/2024
690 680 960
690 680 960

W Lublinie woda opadła, poza miastem Bystrzyca rozlała się po okolicznych polach i łąkach (zdjęcia)

W samym Lublinie nie ma już żadnego zagrożenia i woda opadła. Gorzej jest poza miastem, gdzie rzeka rozlała się po okolicznych polach i łąkach.

Unormowała się sytuacja na rzece Bystrzycy, w której po trwających dwa dni opadach deszczu gwałtownie wzrósł poziom wody. Jak już informowaliśmy, rzeka zalała m.in. teren ogródków działkowych przy ul. Zawilcowej, gdzie kilkaset działek znalazło się pod wodą.

Jak wynika z danych służb hydrologicznych, stan wody w Bystrzycy zaczął nagle rosnąć w poniedziałkowy wieczór. O godzinie 16:00 wodowskaz w Sobianowicach wskazywał 122 cm, a o godzinie 20:00 było już 163 cm. Do wtorkowego poranka poziom rzeki osiągnął 202 cm. Wody przybywało do dzisiejszego południa, kiedy to na wodowskazie pokazało się 264 cm. Tym samym rzeka przekroczyła stan ostrzegawczy.

Obecnie poziom wody obniża się ok. 1 cm na godzinę. W samym Lublinie nie ma już żadnego zagrożenia i woda opadła. Gorzej jest poza miastem, gdzie rzeka rozlała się po okolicznych polach i łąkach. Są też problemy z przejazdem drogą powiatową łączącą Turkę z Sobianowicami.

(fot. lublin112, nadesłane – Grzegorz)

19 komentarzy

 1. Jutro kolejna dawka deszczu

 2. Szanowna Redakcjo,

  Czy można by wrócić do zdjęć aby przeglądać wszystkie na jednej stronie?
  Tak jest po prostu wygodniej. Nie trzeba klikać po kilka dobrych razy.
  Z góry dziękuję za odpowiedź

  • Zmiana jest wprowadzona ze względu na prezentację lepszej jakości zdjęć.
   Pozdrawiamy

   • Poprzedni sposób prezentowania zdjęć był NAJLEPSZYM spośród wszystkich portali informacyjnych lublina… jakość była więcej niż wystarczająca, nikt nie będzie liczył pikseli na zdjęciach (w większości przypadków wykonanych telefonami przez czytelników…).

   • Szkoda,że zmiana na gorsze….wcześniej było lepiej, to trzeba było zepsuć….

   • Taaak….
    Na pewno nie ze względu na ilość wyświetlonych reklam…

    • Ze względu na to, że tylko u nas są takie zdjęcia.

     • No wiem – sam kilka razy podsyłałem.

      • Ale to nic nie zmienia.
       To nie czasy htmla gdzie wszystkie grafiki trzeba było „pobrać” przy ładowaniu strony.
       Ilość grafik nie ma żadnego znaczenia przy ładowaniu dynamicznym.

       • Wystarczy, że uruchomią magiczną technologię „LAZY LOADING”. Prawda jest taka, że więcej odsłon = więcej reklam = większe zyski. Wstyd tylko, że redakcja nie potrafi się do tego przyznać.

        • ale ból pupki hahaha że ktoś prowadzi firmę i chce zarabiać, a internetowy komentator ma ból ahahahah oczywiście że więcej reklam większe zyski, możliwość rozwoju, a nie siedzenie w sekcji komentarzy i liczenie komuś kasy w kieszeni hahahaha o matko jaki ten naród zawistny hahaha człowieku wchodzisz, komentujesz, wchodzisz jeszcze raz i komentujesz i dajesz im zarabiać wiesz hahahahha bo to każdorazowo odsłona, ale co ty możesz wiedziec jak ty w sieci siedzisz i tylko liczysz komuś zyski hahahah o matko rozbawiłeś mnie

 3. Nooo, dawno nie było….

 4. Całe gowno widzieliscie. Od źródełka pokażcie rzekę!!!

 5. Zgadza się, beznadzieja. 10 razy otwieranie strony aby obejrzeć zdjęcia. Zmieńcie to!

  • Reklamy… reklamy… i wszystko jasne.

   • Po co ten bool duuuuupska? Pojechali, zrobili zdjęcia, ponieśli jakieś koszta. Daj polskiej firmie zarobić i obejrzyj wszystkie zdjęcia. Ja pier… co za ludzie, jak w radio leci reklama to zatykasz uszy jak w tv to zamykasz oczy? Mają dużo zdjęć, których nie ma nigdzie, prowadzą portal najlepiej w mieście, daj im się rozwijać a nie nie takie jęczenie, że reklamy. Ludzie co z wami? Chcesz to idź se na inną stronę lubelską tam na pewno zobaczysz mniej reklam hahahahahah

 6. Tutaj relacja z tego samego miejsca widziana z ziemi: https://www.youtube.com/watch?v=br-Vb6A8CyA

Z kraju

Polityka i społeczeństwo