Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

W Lublinie w jeden dzień zatrzymano 20 praw jazdy za nadmierną prędkość

W Lublinie w miniony piątek m.in. policjanci z grupy „Speed” zatrzymali 20 praw jazdy. W Zamościu przez weekend 11 kierowców pożegnało się na trzy miesiące z blankietem uprawnień do kierowania. Mundurowi przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

W miniony piątek w Lublinie policjanci ruchu drogowego skontrolowali 364 kierujących w tym 292 z powodu przekroczenia prędkości. 20 kierujących straciło uprawnienia z powodu przekroczenia dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

W niedzielę policjanci z ruchu drogowego zatrzymali siedmiu kierowców, którzy w terenie zabudowanym poruszali się z prędkością powyżej 100 km/h. W miejscowości Michalów czterech kierujących znacznie przekroczyło dozwoloną prędkość.

Najwięcej bo 127 km/h miał 23-letni mieszkaniec gminy Ostrówek kierujący BMW, z niewiele mniejszą prędkością – 113 km/h poruszał się seatem 26-latek z gminy Sułów. Prędkość o ponad 50 km/h w Michalowie przekroczyli również 27-latek z gminy Radecznica siedzący za kierownicą skody oraz 26-latek z gminy Turobin poruszający się seatem.

Tego samego dnia policjanci w Sitańcu zatrzymali również, 29-latka z gminy Zamość, który kierując BMW poruszał się z prędkością 124 km/h, a w miejscowości Zwódne 32-latka z tej samej gminy, który na liczniku volvo miał 105 km/h. Ponadto policjanci w Zamościu na ul. Hrubieszowskiej zatrzymali do kontroli drogowej 35-latka z gminy Zamość, który jak się okazało za zbyt szybką jazdę posiadał już zakaz prowadzenia pojazdów.

W sobotę czterech kierujących na 3 miesiące pożegnało się z uprawnieniami do kierowania pojazdami. Policyjny radar w miejscowości Komarów Dolny zmierzył prędkość z jaka poruszał się 28-letni kierujący samochodem marki Skoda. Wynik wskazał, ze na liczniku w terenie zabudowanym miał 104 km/h. Podobną prędkość – 107 km/h zmierzył radar w Komarowie Osada, tym razem z taką prędkością poruszał się volvo 33-latek z gminy Hrubieszów. Natomiast w Łabuniach 22-latek z gminy Kutno siedzący za kierownicą samochodu marki Renault w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 105 km/h. Zaś w Jatutowie 43-latek z Katowic motocyklem marki Yamaha w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 57 km/h.

Kierujący, których prędkość jazdy została zmierzona przez policyjne radary na 3 miesiące stracili uprawnienia, za popełnione wykroczenia otrzymali również mandaty i 10 punktów karnych.

(fot. Policja Lublin)

44 komentarze

  1. czekajcie jak ja jadę w zabudowanym ponad 100 i jedzie nie oznakowana Beemka za mną bez bomb bo mnie namierza, aby pomiar był prawdziwy musi utrzymać taka samą prędkość, mierzy załóżmy 103 włącza bomby zatrzymuje mnie, chce mi zabrać prawko bo przekroczyłem prędkość o 50 na godzinę. ale on zrobił to samo w czasie gdy jeszcze nie był pojazdem uprzywilejowanym, chociaż to że był też nie wchodzi w grę bo w ustawie jest napisane że każdy pojazd a nie że z wyłączeniem uprzywilejowanych:)
    ale że to polska i prawa są równe i równiejsze także zabierają tylko Tobie 🙂 czy mi

  2. To kropla w morzu

    Wciąż za mało Policji na drogach i brak surowszych mandatów. ZA MAŁO!

  3. Coś słabo do informowani. Kolega na wyścigowej w piątek stracił prawko 132km/h.

  4. Większość w przedziale 22-29 lat. Głąby pierdo**ne, a dożywotnio zabierać prawko, po 1000 grzywny i miesiąc od rana do wieczora sprzątanie po wypadkach (wraków i szczątek ofiar)