Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

W Lublinie trwają rolnicze blokady, kierowcy utknęli w korkach

Trwa kolejny dzień rolniczych blokad w Lublinie. Od godzin porannych kierowcy w żółwim tempie poruszają się na niektórych ulicach miasta. Pokonanie ulicy Janowskiej przed godziną 8.00 trwało kilkadziesiąt minut, podobnie jak ul. Głuskiej.

Czwartek jest kolejnym dniem rolniczych blokad w całym kraju, jak również w Lublinie i okolicach. Od godzin porannych na ulicach miasta tworzą się korki, głównie na ulicach dojazdowych. Ze względu za blokady na obwodnicy Lublina, występują również spore utrudnienia z przejazdem na głównych arteriach miasta – al. Tysiąclecia i al. Solidarności.

Przypominamy, że na terenie Lublina zgłoszono 4 lokalizacje blokad: ul. Spokojnej przy wejściu do Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz ul. J. de Tramecourta; ul. Abramowickiej na odcinku od posesji 38a do posesji 85; skrzyżowanie ulic: Osmolickiej, Zemborzyckiej i Żeglarskiej; skrzyżowanie ulic: Janowskiej, Krężnickiej i Żeglarskiej.

To właśnie w południowej części miasta występują duże utrudnienia z przejazdem. Osoby jadące od strony Biłgoraja, Bychawy, Zemborzyc, czy Krężnicy Jarej muszą kierować na alternatywne trasy. O poranku na przejazd ul. Janowską trzeba było przeznaczyć kilkadziesiąt minut. Kierowcy, aby ominąć protest na skrzyżowaniu ul. Krężnickiej, z ul. Żeglarską i Janowską wybierają objazd przez ul. Lipską i Tęczową, albo przez ul. Lipską i ul. Świeżą, a następnie starają się dotrzeć do ul. Krężnickiej. Z kolei kierowcy jadący od strony Biłgoraja, kierują się przez Głusk. Na ul. Głuskiej, podobnie jak na ul. Janowskiej, postoicie w korku.

Z opóźnieniami kursuje również komunikacja miejska. Jak przekazuje Zarząd Transportu Miejskiego sytuacja jest dynamiczna i należy śledzić na bieżąco komunikaty dotyczące kursowania pojazdów komunikacji miejskiej. Z uwagi na to, że protestujący umożliwili przejazd przez blokadę w Konopnicy pojazdom komunikacji miejskiej, linie nr 12 i 78 kursują swoją podstawową trasą – nie obowiązują objazdy. Pamiętajmy, że sytuacja jest dynamiczna i w przypadku wystąpienia utrudnień funkcjonowanie komunikacji miejskiej może ulec zmianie. Na pozostałych blokadach komunikacja miejska i zamiejska jest na bieżąco przepuszczana.

Należy pamiętać, że wszystkie zgromadzenia w formie blokad dróg, będą odbywać się w trybie całodobowym. Utworzony został tzw. korytarz życia dla swobodnego przejazdu służbom i pojazdom uprzywilejowanym. Zapewniony został również dojazd mieszkańcom poszczególnych posesji, które znajdują się wzdłuż zablokowanych odcinków dróg.

PRZECZYTAJ

Rolnicze protesty. Przed wyjazdem w trasę sprawdź, gdzie są utrudnienia w ruchu!

134 komentarze

 1. Blokujący mają z tego samego materiału rozum co baran jaja.

  • Koziołek lubelski

   E tam… Baran idzie potulnie, jak baranek prowadzony na rzeź.
   …Ludzie tylko ciągle majom 🙂 mało, choć ciężko im przejeść połowę z tego, co mają… Chciwość jest źródłem wszelkiego grzechu, błędu i głupoty oraz kłamstwa i zawiści – jak uczą swoim przykładem – przestrogą księża, którzy mają więcej dzieci niż mogą wychować, chcą mieć jeszcze więcej, a nie potrafią nawet jednego…
   Idźmy ich przykładem, to możemy już szykować spichlerze na zbiory burzy po tych wszystkich zasiewach wiatru 🙂

 2. ROLNICY – OSTATNI BASTION WOLNEJ POLSKI ❗
  GÓRNIKÓW, STOCZNIOWCÓW, HUTNIKÓW I WSZYSTKICH INNYCH ROZEGRALI POD STOŁEM JAK ZAWODOWI SZULERZY!
  ZA PLECAMI PŁACILI SOBIE ZAŚ PREMIE ZA LIKWIDOWANE KOLEJNE ZAKŁADY ❗❗❗
  ILEŻ MOŻNA PATRZEĆ NA TYCH OSZUSTÓW I BANDYTÓW WPROWADZAJĄCYCH BOCZNYMI DRZWIAMI DO NASZEGO PRAWA CORAZ TO BARDZIEJ ABSURDALNE DYREKTYWNY I ZALECENIA⁉️
  TO MIĘDZYNARODOWA ZORGANIZOWANA GRUPA PRZESTEPCZA O CHARAKTERZE ZBROJNYM ❗❗❗
  A POLICJA?
  POLICJA TO PRYWATNA FIRMA OCHRONIARSKA STOJĄCA NA STRAŻY SZEMRANYCH INTERESÓW TEJ WŁAŚNIE GRUPY!

 3. Nie w Lublinie szukajcie sprawiedliwości, blokada blokadą ale istym chamstwem są przejazdy ciągników przez miasto. Robienie na złość mieszkańcom nie przyprawi was o sprzymierzeńców.

Dodaj komentarz