Piątek, 14 czerwca 202414/06/2024
690 680 960
690 680 960

W Lublinie trwa Międzynarodowy Festiwal Sztuki Graffiti. Powstały już pierwsze dzieła (zdjęcia)

W Lublinie trwa Meeting of Styles, czyli kolejna edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Graffiti. Jest on najstarszym festiwalem graffiti na świecie i tym samym w Polsce.

Na terenach zielonych przy centrum handlowym SKENDE od sobotniego poranka powstawały różnokolorowe graffiti w ramach imprezy Meeting of Styles. Pierwsze dzieła sztuki ulicznej można już podziwiać na specjalnej ścianie, przygotowanej na to wydarzenie.

Meeting of Styles w Lublinie gości od 2011 roku i w jego trakcie można spotkać i podziwiać najlepszych writerów z całej Polski i Świata. Impreza wywodzi się z niemieckiego Festiwalu „Wall Street Meeting”. Jej główną ideą jest ukazanie graffiti jako jednego z rozwijających się kierunków sztuki w przestrzeni publicznej oraz dającym pole do twórczego działania młodym ludziom oraz rozwijania ich pasji i zainteresowań.

Twórców będzie można spotkać jeszcze jutro w rejonie ściany przy Stoku Narciarskim MOSiR. Na ścianie oporowej od strony ul. Filaretów powstaną w niedzielę kolejne dzieła w ramach tegorocznej lubelskiej edycji Meeting of Styles.

(fot. lublin112.pl)

Autor: redakcja

9 komentarzy

  1. Zazdroszczę talentu. SUPER! Takie dzieła należy teraz chronić. Jakaś pipa zechce taraz coś od siebie dodać do dzieła.

  2. nic ciekawego

  3. Międzynarodowy Festiwal Wandalizmu.

  4. 1 i 14 (te twarze) są super ale reszta to takie sobie.

  5. Międzynarodowy Festiwal Wandalizmu i Antykultury – sponsorowany przez tych samych co LGBT, gender, feminizm, aborcystki, ekozieloni, robta-co-chceta, multikulti, akcja uchodzcy-przesiedleńcy. Wszędzie te same globalne masonmyckiNWO.