W Lublinie rusza odkomarzanie. Jest już pełna lista miejsc, w których akcja będzie prowadzona
12:00 27-07-2020 | Autor: redakcja

We wtorek na terenie Lublina rozpocznie się akcja odkomarzania. Obejmie ona ogólnodostępne tereny rekreacyjne o łącznej powierzchni 175 ha.W większości są to miejsca, gdzie tego typu działania prowadzono w latach ubiegłych. Są to: Park Jana Pawła II, Park Kalinowszczyzna, Park Rury, Park Bronowice, Ogród Saski, Plac Litewski, Błonia przy Zamku, skwer przy ul. Betonowej, tereny dawnego LKJ przy ul. Ciepłej, skwer przy ul. Jakubowickiej, Słomiany Rynek, wąwóz przy ul. Popiełuszki, Plac Kaczyńskiego, skwer przy ul. Świerkowej, skwer przy ul. Wspólnej, pas zieleni wzdłuż ul. Pana Tadeusza, skwer przy ul. Głębokiej, wąwóz przy ul. Organowej, ośrodek Marina nad Zalewem Zemborzyckim a także ścieżka rowerowa nad Zalew.
W tym roku lista lokalizacji objętych działaniem została poszerzona o 12 dodatkowych miejsc. Odkomarzanie prowadzone będzie również w Parku Czechów, Ośrodku Dąbrowa czyli części Słonecznego Wrotkowa nad Zalewem Zemborzyckim, na ścieżce wzdłuż Czechówki, w okolicach Stadionu Arena Lublin, w Parku Zawilcowa, w wąwozie przy ul. Lwowskiej, na skwerze przy ul. Gospodarczej, na skwerze przy ul. Głuskiej i ścieżce od skweru w stronę granic miasta, oraz na terenach zielonych w okolicach boiska przy ul. Medalionów. Akcja obejmie także ul. Nadrzeczną, a dokładnie pas drogowy od strony rzeki, nieużytki przy ul. Fulmana oraz tereny zielone przy al. Spółdzielczości Pracy między ul. Obywatelską i ul. Sapiehy oraz między ul. Zagrobskiej i ul. Morzyckiej.
Prace będą rozpoczynać się ok. godz. 18.00-19.00, a kończyć nad ranem. Omgławiane zostanie przeprowadzone w zależności od sprzyjających warunków atmosferycznych, w których kluczowa jest m.in. bezdeszczowa pogoda. Akcja odkomarzania ma potrwać do końca lipca.
(fot. UM Lublin)
A jak Tam sie mają łąki ekologiczne i kwietne pastwiska? Coś nie widać zachwytów, czyżby młodzi, wykształceni nie doceniali?
Łąki, tu nie chodzi o łaki tu ktoś szarpnął kasę za te łąki. W przyszłym sezonie szarpnie za trawniki golfowe bo taki będzie trynd. A późniei znowu łąki….i kasiora leci.
Prowadząc akcje odkomarzania, zabijamy przy okazji inne owady, a także ptaki. Kto widział ostatnio w mieście inne ptaki, niż gołębie, gawrony i inne krukowate?
Ja widziałem ŻUKA. Duże owadzisko i mówi ludzkim głosem.
Widziałem natrętną MUCHĘ.
Eko Patryjota, to idiota, tyle można zrymowac co do Ciebie, zieloni to sątacy tępi ludzie że to masakra, idź kur…..a przytul biednego komarka bo chcą go zabić pajacu. szkoda ze na Takich jak ty ten gaz nie działa tyle spokoju by było.
Proszę odkomarzyc i odkleszczyc. W sumie bardziej przydałoby się odkleszczyc, bo komary są nieszkodliwe, a kleszcze tak. Należy odkomarzyc porządnie Stary gaj, bo ostatnio straciłam 2 litry krwii po półgodzinnym spacerze. Dziękuję.
Nie przesadzaj,aż tak dużo nie wypiłem i dwa dni musiałem trzażwieć.Sķąpiradło.
To sobie zainwestuj w antykomarowy spray. Co mnie obchodzi, gdzie i po co spacerujesz…
Trza pracować pod latarnią przy Bramie Krakowskiej a nie gdzieś w jakichś chaszczach.
„Komary są nieszkodliwe” – naprawdę?
„WHO szacuje, że przez choroby, które przenoszą komary, co roku umiera 725 tys. osób…
Oprócz tego, wśród 200 mln osób, które rocznie zostają zarażone malarią, aż 600 tys. umiera. Gorączka denga, żółta gorączka i zapalenie opon mózgowych to pozostałe choroby przenoszone przez komary. „
Jerzyki w wąwozie na Kalinie muszą przejść na diete. I po co budowano srebrną wieże dla jerzyków jak teraz będą ich pozbawiać głównego pokarmu w locie. GŁUPOTA
A jaki będzie główny składnik tego oprysku? Żegnajcie pszczółki i trzemiele.
a na Placu Litewskim te komary gdzie siedzą? Na tych betonowych płytach? Czy w tych wysuszonych na wiór skrzynkach na rachityczne roślinki?
Przez to że są łąki kwietne jest większa liczba komarów i kleszczy bo mają gdzie przebywać.
A dlaczego tylko Lublin?
A okolice to co?
Gorsi?
Oni odlomazaja ręcznie czy z helikoptera?
Nad Zalewem Zemborzyckim nie da się po prostu przebywać po godzinie 18. Totalny atak komarów. Czy naprawdę nikt nie ponosi odpowiedzialności za ten stan?