Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

W Lublinie powstanie kolejny Kaufland. Jest zgoda na przejęcie hipermarketu Tesco

Właściciel sieci sklepów Kaufland otrzymał zgodę na przejęcie części sklepów Tesco. Wśród nich jest lubelski hipermarket. Oznacza to, że w Lublinie powstanie kolejny sklep pod tym szyldem.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na przejęcie przez firmę Kaufland Polska Markety hipermarketu Tesco przy ul. Orkana w Lublinie. Dokumenty z tym związane zostały złożone pod koniec sierpnia ub. roku. We wniosku była mowa o tym, że Kaufland nabędzie mienie w postaci praw i obowiązków do powierzchni handlowej, która jest częścią obiektu obecnie wykorzystywanego przez Tesco Polska.

Spółka chce w tym miejscu prowadzić wielkopowierzchniowy sklep detaliczny pod swoją marką, w którym sprzedawane mają być niewyspecjalizowane artykuły konsumpcyjne codziennego użytku. Urzędnicy sprawdzali, czy koncentracja nie ograniczy konkurencji na rynku, oraz czy spółka kupująca nie uzyska w ten sposób pozycji dominującej. Podobne wnioski Kaufland złożył w stosunku co do sklepów w Ostrołęce, Wrocławiu oraz w Warszawie przy ul. Fieldorfa „Nila”.

Przeprowadzone postępowanie antymonopolowe wykazało m.in., że uczestnicy koncentracji spotykają się z silną konkurencją ze strony innych dużych sieci handlowych, takich jak: Biedronka, Leclerc, Stokrotka, Carrefour, Auchan. Dlatego prezes UOKiK uznał, że transakcja nie spowoduje istotnego ograniczenia konkurencji i wydał zgodę na koncentrację.

Będzie to kolejny sklep sieci Kaufland w Lublinie. Obecnie firma posiada market przy Drodze Męczenników Majdanka, buduje też kolejny, przy skrzyżowaniu ul. Diamentowej i Wrotkowskiej. W regionie posiada też sklepy w: Świdniku, Puławach, Biłgoraju, Zamościu, Hrubieszowie, Chełmie, Kraśniku, Lubartowie, Dęblinie, Łukowie i Białej Podlaskiej.

(fot. lublin112)

33 komentarze

 1. Oczywiście ani grosza podatku w Polsce nie zapłacą !

  • Możesz napisać skąd masz te informacje?
   Jakieś źródło,link do zeznań podatkowych?
   Czy po prostu rzucasz oszczerstwa bo wydaje ci się,że jesteś bezkarny?

   • Obsztyfitykultykiewicz

    Zwolennicy jedynej słusznej partii politycznej tak mają, nie ma się co przejmować, krzykacze bez jakich kolwiek dowodów.

    • Obsztyfitykultykiewicz ależ Ty masz wyprany mózg współczuję ! Nie kumasz prostej rzeczy że każda partia polityczna w Polsce to jedno i to samo tylko pod innymi szyldami żeby takie Kubusie jak Ty miały czym się emocjonować nie zwracając uwagi jak Cię okradają na każdym kroku!

     • Obsztyfitykultykiewicz

      Ależ po co ta mowa nienawiści i obrażanie. Oczywiście że każda doi, ale jedni robią to na mniejszą skalę, inni na większą. Zwracam tylko uwagę, że obecnie ta tendencja jest wyjątkowo wzrostowa. Zastosowałeś wykrzyknik na końcu zdania co świadczy o tym, że największy upust emocjom dałeś wlaśnie ty Adwokacie.

   • Jak wylicza dziennik, wskazane kwoty stanowią niewielki procent przychodów firmy. Biedronka odprowadziła do budżetu niecały jeden procent przychodów, Lidl – 0,63, a Kaufland – 0,47 procent.
    Więcej: biznes kropka radiozet kropka pl/News/Lidl-Biedronka-Kaufland.-CIT-kto-placi-w-Polsce-najwieksze-podatki

    • Jak to jest że żadna zmiana nie jest w stanie zmusić pasożytów do płacenia ? Czyżby wyrównanie podatków z naszymi sklepami spowodowałoby krach gospodarczy ? Straszą że się wyniosą i zostaniemy bez sklepów 🙂 ? Jakoś w innych krajach potrafią płacić. Znam człowieka na kierowniczym stanowisku w firmie pasożyt i ma smutne informacje. Mówiąc w skrócie – smarowanie czyli wschodni system zarządzania, traci jak zwykle Kowalski czyli podatnik.

    • Głupek nie wie, że CIT nie płaci się od przychodów.

    • Lidl i Kaufland to jedna grupa handlowa – Schwarz

    • Podatek zapłacili od dochodu a ty powtarzasz jakieś dziwne wyliczenia jaki to stanowi procent przychodu.
     A gdzie koszty???
     Zerknij na swojego PIT-a i też sobie oblicz jakim procentem przychodu jest kwota zapłaconego podatku (liczonego od dochodu).

  • Powiadasz @Mur, że podatku w Polsce nie zapłacą?
   To gdzie ta twoja „dobra zmiana”?
   Jeszcze nie naprawili złego systemu po poprzednikach?
   Tylko nie mów, że UE i jakieś unijne wytyczne, bo już nie raz pokazali gdzie mają unijne przepisy.
   Do roboty bo trzeba załagodzić kolejny konflikt przed wyborami prezydenckimi.
   Potrzebna jest kasa dla górników z PGG.
   Sasin obiecał 6% podwyżki od stycznia.
   Za wydobycie węgla, którego nikt nie chce bo jest za drogi.

 2. Mieli zamykać Tesko 23 grudnia 2019, a dalej stoi, to i jeszcze postoi. Takie fake newsy były puszczane przez tabloidy, tak samo jak ze Stokrotką, którą to miał przejąć Aldik, a okazało się że nikt nikogo nie przejmuje tylko robią fuzję.

 3. Jaka fuzje? Aldiki zostaly kupione przez Lotysza wlasciciela sieci stokrotka.

  • A dokładniej to tak:
   Najpierw Litewska Maxima Grupė kupiła sieć Aldik, po kilku latach (okolo 6) przejeła spółkę Emperia (właściciela Stokrotki) i zdecydowali o połączeniu obu sieci pod szyldem Stokrotka

 4. Meine libe Kaufland ❤ . Poza tym UK już formalnie i oficjalnie nie jest w UE, więc Ich sieci handlowe nie maja tutej racji bytu.

 5. I BARDZO DOBRZE. Gdyby nie Zachodnie wielkie sklepy, połowa tego społeczeństwa by przymierala głodem. Tylko zachodnie sieci mogą dać promocje i niskie ceny. Polskie dziady nie mają pomysłu, niskich cen, dobrej jakości towaru.

  • Popatrz na cyferki ile by było z dochodowego. Dobrej jakości towar to chyba kpisz ? Mięsko, świnka duńska, 6-cio tygodniowy kurczaczek „antybiot” , obuwie czy szmaciane T-shirty ? Może miałeś kiedyś do czynienia z niemieckim Persilem ( bo ja miałem ) ? Przecież nawet się z tym nie kryją. Znajomy hurtownik odradził mi ostatnio olej silnikowy bo był z partii towaru na market. Smacznego 🙂

   • A do tego jeszcze wykorzystują pracowników i płacą jakieś marne pieniądze.
    Dopiero nasz rząd musi interweniować i podwyższyć najniższą krajową.
    Dlaczego nie zapłacą tyle, ile zarabiają pracownicy w polskich sklepach?
    Ale będą musieli bo nasz rząd znowu podwyższy najniższe pobory.

    • KOLEJNE KŁAMSTWO PISUAROW. BIEDRONKA, LIDL, MAJA NAJWYŻSZE ZAROBKI W POLSCE. TO WŁAŚNIE POLSKIE SKLEPY SIECI HANDLOWYE WYKORZYSTUJĄ PRACOWNIKOW PŁACĄC IM NAJNIZSZA KRAJOWA.

   • Chce Pan powiedzieć że ubrania F&F dysrtybuowane w T, to złej jakości konfekcja ? Pan śie ośmiesza ;p

   • baranie. Ciekawe jaki interes masz aby bronic tego Polskiego sklepikarstwa? Tej bidy. Może sam jestes chandlarzyna? Albo rolnikiem? 90%Polaków kupuje Supermarketach i sobie chwali.

    • Dzięki pis wszystko drożeje w zastraszającym tempie. A oni jeszcze śmia bredzic i psioczyc na zagraniczne markety? Ale już ich passa się odwraca.

    • (Pomijając słownik 🙂 Pomyśl dlaczego polski przedsiębiorca ma płacić wielokrotnie większe podatki niż obcy który wyprowadza mamonę z naszego kraju ? Pokaż mi w np. Niemczech obce markety niepłacące uczciwie jak wszyscy ? Ps. Nie jestem chandlarzyną ani nawet handlarzyną tylko kierowcą, polskim robolem płacącym całkiem spore ( czyli większe niż 1% ) podatki.

     • przychód i dochód

      @yogi i @Adwokat
      Po to mieszają wam w głowie abyście uwierzyli i powtarzali brednie.
      Ale skoro tak się upieracie i powołujecie się na artykuł (którego link podał @Adwokat) to postarajcie się przeczytać go ze zrozumieniem.
      Jeśli potraficie.
      Wspomniane podmioty są jednymi z największych podatników CIT w Polsce.
      Tylko, że podatek CIT płaci się od dochodu (co chyba nawet dla was powinno być zrozumiałe).
      Ale w dalszej części artykułu dokonano ciekawego manewru na waszym umyśle.
      Podano jakim procentem przychodu jest wpłacona kwota podatku.
      Odróżniacie przychód od dochodu???
      @yogi40 – skoro płacisz jak piszesz „całkiem spore podatki” to zerknij na swoje roczne rozliczenie podatku.
      Zerknij na sumę zapłaconego podatku i oblicz jaki to był procent twojego przychodu.
      I teraz możesz się cieszyć, że też płacisz niskie podatki.
      A może masz firmę transportową i zatrudniasz ludzi?
      No to jak teraz od przychodu odliczysz wszystkie koszty, to może nawet zapłacony podatek (od dochodu) będzie w granicach 1% przychodu.

 6. Już dawno.powinii zamknąć to texo i sama Ukraina pracują rzenada ,do tego brud i drogooooo !

  • Udowodnij że sama Ukraina, bo ja jestem wstanie udowodnić Ci, że pracuje tam wielu Polaków. Oszczerstwa nie mające żadnych podstaw.

 7. Ciekawe czy UOKiK wziął pod lupę Stokrotki. Na moim tylko osiedlu w promieniu 600 metrów są aż trzy duże markety i raptem 2 drobne Żabki jako konkurencja…

  • Fakt, na Porębie tak jest, dlatego nazwa adekwatna do stanu rzeczy.

  • A ja mieszkam w Śródmieściu.
   W promieniu 600m nie ma ani jednego sklepu typu Stokrotka (650m), Biedronka (720m) czy Lidl (930m) – sprawdziłem odległości na mapie.
   W linii prostej a przecież po zakupy nie wybieram się śmigłowcem (tym bardziej, że przy wspomnianych sklepach i tak nie miałbym gdzie wylądować).
   O dalszych (Kaufland, Auchan, E.Leclerc, Carrefour) nie wspomnę.
   Żabki?
   W promieniu 600m doliczyłem do 10 (dziesięciu) i dalej przestałem liczyć bo to nie ma sensu.
   Zapraszam jeśli nie wierzysz!
   Pomijając wielkość sklepu (a więc i wybór towaru) wiesz jakie są różnice w cenie?
   Nie mów mi zatem („mów mi” to wersja delikatna – inna jest na literę „p”), że tęsknisz za większą ilością Żabek.
   O zainteresowaniu tym UOKiK też nie wspomnę.