W Lublinie powstaje najnowocześniejsza szkoła w regionie. We wrześniu zabrzmi w niej pierwszy dzwonek (zdjęcia)

Przy ul. Berylowej w Lublinie powstaje najbardziej nowoczesna placówka oświatowa w województwie lubelskim. Kompleks szkolno-kulturalny będzie miał niemal 13 tys. m2 powierzchni użytkowej. Koszt budowy wraz z wyposażeniem obiektu wynosi blisko 80 mln zł.

Trwają intensywne prace przy budowie nowej szkoły w Lublinie, jaka powstaje przy ulicy Berylowej w dzielnicy Czuby. Plany są takie, że pierwszy dzwonek ma zabrzmieć już we wrześniu, także czasu na zakończenie inwestycji nie zostało zbyt wiele. Zwłaszcza, że obecnie budynek znajduje się w stanie surowym zamkniętym. Zakończono montaż aluminiowej stolarki okiennej i drzwiowej, zostały wykonane elewacje oraz wszystkie niezbędne instalacje podtynkowe. Dobiegły końca też główne prace niwelacyjne przed budynkiem oraz zamontowano sieci zewnętrzne, a także wykonano większość wewnętrznych instalacji.

Teraz prace koncentrują się przede wszystkim na dokończeniu budowy sali gimnastycznej, na której już wkrótce zostanie położony dach. Wewnątrz budynku prowadzone są też intensywne prace wykończeniowe, m.in. trwa układanie płytek ściennych i podłogowych, montowane są też instalacje sanitarne, elektryczne oraz teletechniczne. Wykonawca ma jeszcze pięć miesięcy na to, by wyrobić się z zadaniem. Wszystko dlatego, że przez wakacje będzie trwało wyposażanie pomieszczeń w specjalistyczny sprzęt. Obecnie prace idą zgodnie z planem i nie ma ryzyka, aby nie zostały zakończone w wyznaczonym terminie.

W szkole przy ul. Berylowej będzie uczyć się 800 uczniów. Zaplanowano stworzenie 32 klas, każdej po 25 osób. Będzie to szkoła tzw. czterociągowa, czyli każdy z roczników będzie miał cztery klasy. Do tego dochodzi oddział przedszkolny dla 150 dzieci. Dla najmłodszych stworzonych zostanie sześć oddziałów, do tego trzy sale do zajęć ruchowych, szatnia, zaplecze administracyjne, pokój logopedy i niezbędne zaplecze sanitarne. Z kolei sala gimnastyczna będzie miała widownię na 337 miejsc, a aula na 310 osób. Posiłki dla uczniów i przedszkolaków przygotowywane będą w nowoczesnej kuchni, powstawać w niej będzie nawet 1300 posiłków, w tym 900 obiadów dziennie.

Do szkoły prowadzić będą dwie drogi dojazdowe: od ul. Berylowej, obok budowanego kościoła parafialnego, oraz nowa droga, wybudowana od ul. Jantarowej. Teren przed budynkiem zostanie zagospodarowany poprzez budowę placu, utwardzonych ścieżek pieszo-rowerowych, schodów terenowych, ścian oporowych i placu zabaw. Uzupełniony zostanie również o elementy zieleni, ogrodzenie oraz oświetlenie. Na najbliższej sesji Rady Miasta, przedstawiony zostanie projekt aktu założycielskiego dla nowej szkoły, organizacyjnie będącej zespołem szkół. W lutym zostanie ogłoszony konkurs na dyrektora placówki.

(fot. UM Lublin)

Zobacz również

20 komentarzy

 1. Już nikt nie wyjedzie z osiedla z obecną przepustowością drogi i skrzyżowań.

  • A po „jezdniku” nie da się przejść, bo już teraz (podczas budowy) robią one za parking.

   • co z tego że najnowocześniejsza ja poziom nauczania ten sam czyli słaby 🙁
    dzieci przepycha się z klasy do klasy, programu nie realizuje się do końca – co to za nauka ??

  • Trzeba jeszcze dobudować pasów na tych jezdniach, bo 3-wlotowy wjazd z Jantarowej czy Granitowej na skrzyżowanie to za mało. Na uliczkach osiedlowych powinno być po 5 pasów przed skrzyżowaniem. Niech każdy mieszkaniec idący do sklepu, czy każde dziecko idące do szkoły nie zapomina, że po strefie 30 jeździ się co najmniej 60 (bo wolniej to tamowanie ruchu), a przejścia dla pieszych to ulubione miejsce do wyprzedzania czy omijania innych pojazdów. Przepustowość skrzyżowania jest ważniejsza niż bezpieczeństwo.

 2. „każdy z roczników będzie miał cztery klasy”
  A jak będzie niż albo wyż demograficzny?

 3. Jest to wynik wieloletniego uzależnia ludzi od własnego samochodu. 90% infrastruktury miasta jest podporządkowana tylko temu, żeby własne „tyłsko” przewieźć wygodnie kilka kilometrów dalej. Idą na to znaczne części budżetu, a sytuacja transportowa jest z roku na rok coraz gorsza. Wokół nowych obiektów nie ma nic innego niż wykostkowane place pod samochody, a i tak jest problem ze znalezieniem miejsca parkingowego.
  Przy szkole nie ma terenu zielonego, placu zabaw, nawet boiska, ale za to da się wjechać samochodem niemal pod same drzwi szkoły. To jest chore.

 4. redakcjo – błędny tytuł , nie najnowocześniejsza lecz najdroższa szkoła , no chyba że teraz jest trend na szkoły bez boiska zewnętrznego i basenu.. Wcześniej w gazetach pisano że ta szkoła będzie największa – szybko obalono ten mit, wystarczyło policzyć uczniów w szkołach nr 50 i 51.. Przypominam,że szkoła miała zostać otwarta już dwa lata temu, bardzo na nią czekaliśmy ale teraz nie zdecydujemy się przenieść tam dzieci, bo po pierwsze będzie tak samo przepełniona jak inne po drugie brakuje tam infrastruktury sportowej.
  Proszę o odpowiedź co świadczy o nowoczesności tej szkoły ??

 5. Berylowa i Jantarowa… I jeden wyjazd do Jana Pawła… O przepraszam,zawsze mozna pojechac przez osiedle ul Kryształowa i utknac na Granitowej. Koszmar! Juz tam sie nie da jezdzic a jeszcze trzeba bedzie dowiesc i odebrac ok 1000 dzieciakow…

 6. jak nie usprawnią wyjazdu z osiedla na jana pawła to bedzie masakra proponuje teraz wyjechac ogodz 7.30 do 8.00 na piechote lepiej

 7. niech jeszcze oddadzą reszte budowanych bloków to przeklniemy tę dzielnice

 8. Jedynym sensownym rozwiazaniem jest wybudowanie nowej dwupasmowej drogi od Krasnickiej do Zemborzyckiej wzdloz torow i Starego Lasu i skomunikowac to z nowopowstajaca stacja przesoadkowa pkp…

  • Nie, nie i jeszcze raz nie. Budowanie tam drogi tylko po to, żeby z jednego osiedla wyjechały tabuny samochodów wiozących głównie kierowców z awersją do komunikacji miejskiej, to zdecydowanie zbyt duże przegięcie.

 9. Ale przynajmniej skończy się ten dziki parking między blokami Onyksowej i Kryształowej przy wjeżdzie od Berylowej.Teraz jak Stokrotka zrobiła płatny parking to stoi nawet 50 aut.

  • Co ma do tego szkoła?
   Sam pewnie tam parkujesz w błocie i rżniesz cwaniaka, a na miejsce garażowe nie było stać? I wszyscy temu winni tylko nie ty…

 10. Polski Związek Kołnierzy Wymiętych

  Ciekawe, czy do tej szkoły mieszkańcy tego osiedla też będą swoje pociechy wozić samochodami, czy może jednak jest szansa, że pozwolą im pokonywać kilkudziesięciometrowy dystans samodzielnie?

  • Duszku.Jak nie wiesz to nie pisz bzdur.Pewnie ciebie zabolało bo tam parkujesz.Mnie było stać na miejsce postojowe i tam parkuje a nie ludziom pod oknami.

 11. ale czego beda tam uczyć ? znowu i więcej religii ?
  wywalona kasa w bloto, no ale trzeba budować hurra…. kasa z unii jest to budujmy jak leci byle co, najlepiej więcej kościołów !!

 12. Czytam i nie wierzę! 🙈Ludziom nigdy nie dogodzisz. Nie było szkoły źle, jest szkoła to też źle. Logiczne przecież że na tyle bloków co tam powstało przez ostatnie 10 lat jest potrzebna tam szkola. Ludzie przestańcie w końcu tylko narzekać tylko cieszcie się że coś robią, a jeżeli denerwuje was ten natłok ludzi i samochodów to trzeba było kupić domek na wsi z dala od tego wszystkiego.

 13. Chciałbym by moje posty były widoczne

  Chore to są te kurniki nazywane blokami mieszkalnymi. Mieszkaniec na mieszkańcu, miejsc parkingowych prawie nie ma. Na nowych osiedlach po obu stronach drogi z jakiegoś powodu 4m chodniki – których zdaniem Frania jest ciągle za mało; do tego wielkie place zabaw na których nikt się nie bawi poza najmłodszymi dziećmi z matkami (2 godziny dziennie), puste przestrzenie, żeby sobie trawka porosła, bo to kurde ładnie, a tymczasem mieszkańcy parkują kilometr od bloku bo nie ma gdzie.
  Franio, problem jest taki, że piecze Cię pupka, bo jak to tak, Ty auta nie masz a inni mają. Więc dosolisz kierowcom, bo łoni majo a jo nie. Wyobraź sobie, że 70 tys. ludzi codziennie dojeżdża do pracy do Lublina z sypialni miasta. W tym mieście brakuje wielopoziomowych parkingów, na każdym osiedlu powinien być, ale zamiast tego buduje się wielką szkołę za 80 MILIONÓW z publicznych pieniędzy. Parking zwróciłby się w rok, szkoła nigdy

  Mało Ci zieleni? Nie rozśmieszaj mnie, Lublin to jedno z najbardziej zielonych miast wojewódzkich w Polsce. Wąwozy, ogród botaniczny, parki, wielkie połacie zieleni, mnóstwo drzew.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9623zł 0.01%
  • GBP 5.1178zł 0.13%
  • EUR 4.2831zł 0.1%
  • CHF 4.0367zł 0.15%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Pokazywanie miasta. Drugi spacer z perspektywy osoby niewidomej
   Zaproszenie na wystawę „Miejsca, które były”
   I Otwarte Mistrzostwa Tańca o Puchar Wójta Gminy Firlej
   Maraton Teatralny w Ośrodku Praktyk Teatralnych „Gardzienice” w Gardzienicach
   Dwie wystawy Stanisława Baja zaplanowano w Galerii Gardzienice
   x

   Szanowny Czytelniku!

   Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

   Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

   Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

   Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

   Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

   Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

   Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

   Kto jest administratorem danych osobowych?

   Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

   Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

   Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

   • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
   • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

   Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

   Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

   Twoje prawa

   Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

   Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

   * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.