W Lublinie odbędzie się X Bieg Papieski

16 października 2017 r. (poniedziałek) w Lublinie na Bronowicach odbędzie się X Bieg Papieski. Impreza organizowana jest dla wszystkich, którzy chcieliby „na sportowo” upamiętnić 39. rocznicę wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Papieża Jana Pawła II oraz 30. rocznicę wizyty Papieża Polaka w Lublinie.

Doświadczenie z poprzednich edycji Biegu Papieskiego pokazuje, że wydarzenie cieszy się dużą popularnością i wpisuje się w kalendarz masowych imprez o charakterze rekreacyjnym, społecznym i integracyjnym. Rokrocznie na starcie biegu staje kilkuset biegaczy podzielonych na pięć kategorii wiekowych.

Do udziału w biegu organizatorzy zapraszają uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich i dorosłych z terenu miasta Lublina i regionu. Każdy uczestnik w celu identyfikacji otrzyma koszulkę z logo Biegu. Najlepsi biegacze otrzymają nagrody.

Dla uczestników wyznaczono pięć kategorii wiekowych. Dla każdej kategorii określono trasę z dokładnie wyznaczonymi miejscami zbiórki, startu, mety, przebiegiem i długością odcinka.

Trasa dla najmłodszych liczy 300 m (stadion Zespołu Szkół Budowlanych przy ul. Słowiczej 3), trasa na dorosłych – 4000 m (ze stadionu ZSB przy ul. Słowiczej 3 łącznikiem do Drogi Męczenników Majdanka, w prawo w ul. Grabskiego, w prawo w ul. Pogodną, w prawo w ul. Hanki Ordonówny, w prawo na Drogę Męczenników Majdanka, w prawo w ul. Grabskiego, w prawo w ul. Pogodną, w prawo w ul. Słowiczą, w lewo przez bramę szkolną na stadion ZSB).

Regulamin, trasy i informacje o zgłoszeniach do X Biegu Papieskiego znajdują się na stronach internetowych:
– Lubelskiej Wojewódzkiej Komendy OHP www.lubelska.ohp.pl
– Zespołu Szkół Budowlanych www.zsb.lublin.pl/start.html
– Fundacji Niepodległości www.fundacja-niepodleglosci.pl/biegpapieski

Głównymi organizatorami przedsięwzięcia są:
Głównymi organizatorami przedsięwzięcia są: Zespół Szkół Budowlanych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lublinie, Lubelska Wojewódzka Komenda OHP, Środowiskowy Hufiec Pracy 3-18 w Lublinie, Rada Dzielnicy Bronowice, Parafia rzymsko-katolicka pw. Świętego Krzyża w Lublinie, Polski Czerwony Krzyż, Towarzystwo Sportowo-Turystyczne „Sokolik”, Dzielnicowy Dom Kultury Bronowice i Fundacja Niepodległości.

2017-10-10 08:08:32
(fot. nadesłane)

3 komentarze

 1. Będą jakieś utrudnienia w ruchu pojazdów ?

 2. 16 października to wtorek a nie poniedziałek

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7466zł 0.38%
  • GBP 5.1104zł 0.3%
  • EUR 4.548zł 0.16%
  • CHF 4.2219zł 0.37%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)