690 680 960

Przyjechali po odbiór papierosów wyrzuconych z samochodu ciężarowego. Wpadło sześć osób

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 6 osób, przy których ujawniono papierosy o wartości ponad 170 tys. zł. Chwilę wcześniej kontrabanda została wyrzucona z przejeżdżającej ciężarówki.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę w rejonie miejscowości Koroszczyn. Funkcjonariusze Strazy Granicznej z Terespola zatrzymali sześciu obywateli RP. Przy mężczyznach zabezpieczono 13 tys. paczek przemyconych papierosów o wartości ponad 170 tys. zł.

Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymani przyjechali po odbiór papierosów, wyrzuconych wcześniej z naczepy samochodu ciężarowego. Pojazd ten wjechał do Polski przez drogowe przejście graniczne w Kukurykach i odgrodzoną drogą celną jechał do odpraw celnych.

Sześciu zatrzymanym mężczyznom, przedstawiono zarzuty, popełnienia przestępstwa karno-skarbowego. Za popełniony czyn, grożą im wysokie kary finansowe. Obecnie trwa ustalanie samochodu ciężarowego, z którego, wyrzucono przemycone papierosy.

2017-10-10 07:59:03
(fot. NOSG)

4 komentarze

  1. Zara, zara. To z ogrodzonego ternu przejścia, przerzucił kontrabandę za płot? Teren nie jest monitorowany, czy obsługa kamer, za opłatą przymknęła oko, skoro dopiero ustalaj z której ciężarówki pochodził towar? Najciemniej pod latarnią, jak że prawdziwe powiedzenie.

  2. proste cala zmiana celnikow.sg. do0 natychmiastowego zwolnienia Panie BLASZCZAK licze na Pana !

  3. to tak celnicy sprawdzają pojazdy, że 13 tysięcy paczek można przewieść przez granice? Teraz proszę sobie wyobrazić co banderowcy i ruscy mogli wwieźć do Polski?

Kursy walut

  • USD 4.3252zł -0.24%
  • GBP 5.3505zł -0.34%
  • EUR 4.7076zł -0.35%
  • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas