690 680 960

W Lublinie odbędzie się specjalna zbiórka elektroodpadów. Celem jest pomoc na rzecz Nineczki Kropeczki

W pomoc dziewczynce zaangażowało się wiele osób z całego kraju. Jednak nadal brakuje ponad 3 milionów złotych. Dlatego też do akcji postanowiła włączyć się również Polska Korporacja Recyklingu, która zorganizuje weekendową zbiórkę elektroodpadów.

W najbliższy weekend na terenie Lublina zorganizowana zostanie dodatkowa zbiórka elektroodpadów. Mieszkańcy przez trzy dni, od piątku do niedzieli, będą mogli pozbyć się zepsutych, zużytych, przestarzałych, zniszczonych, czy też po prostu niepotrzebnych urządzeń, które do działania wymagają podłączenia prądu elektrycznego lub włożenia baterii.

Tym razem akcja ma wyjątkowo szczytny charakter. Wszystko dlatego, że oprócz dbania o środowisko naturalne, będzie można pomóc 2-letniej Ninie, która choruje na rdzeniowy zanik mięśni SMA. Jest to bardzo rzadka choroba nerwowo-mięśniowa uwarunkowana genetycznie. Szansą na lepsze życie dziewczynki jest lek uważany za najdroższy na świecie.

W pomoc dziewczynce zaangażowało się wiele osób z całego kraju. Jednak nadal brakuje ponad 3 milionów złotych, aby Nineczka Kropeczka mogła rozpocząć terapię. Dlatego też do akcji postanowiła włączyć się również Polska Korporacja Recyklingu.

Wielkogabarytowe i małogabarytowe urządzenia AGD, sprzęt teleinformatyczny i telekomunikacyjny, sprzęt RTV, narzędzia elektryczne i elektroniczne, zabawki, sprzęt relaksacyjny i sportowy i inne tego typu przedmioty będzie można oddawać w dwóch lokalizacjach.

Elektrośmieci dla Niny można będzie przywieźć na parking supermarketu Auchan przy ul. Chodźki oraz przed stadion Arena Lublin. Punkty mają być czynne od godz. 8.00 do 18.00. Cały zysk z zebranego sprzętu Polska Korporacja Recyklingu przekaże na konto dziewczynki.

(fot. materiały organizatora/nadesłane)

6 komentarzy

 1. Czyli na co można liczyć od państwa polskiego za roczną składkę zdrowotną około 4600zł – na wyrwanie zęba bo wstawienie to już prywatnie.
  ***** ***

  • a czego można oczekiwać od fundacjii albo organizacji trójstronnej? kasa kasa kasa, reklama reklama reklama

 2. Amator radiowiec

  Chętnie odbiorę Radmory, radia, elektronikę którą chcecie wyrzucić.

 3. To jakieś hasło reklamowe ? Nineczka Kropeczka ?

  To może idąc tym tokiem myślenia zaczniemy wszystko zdrabniac

  Wiesz ilu ludzi jest w podobnej sytuacji ? Ilu ludzi potrzebuje pieniędzy na leczenie dzieci ?

  Dlaczego ludzie są jedynym źródłem ratunku Waszych dzieci ? Dlaczego do obywateli się zwracacie z jakimiś zrzutkamj ?

  Może czas najwyższy przestać oglądać TV .. pogonić patologie z wiejskiej i zbudować rząd który stworzy warunki do ratowania takich ludzi na koszt NFZ a nie wierzycie, że polski ład to skład i że będzie lepiej

  Od 89 roku mija kilka lat .. komuna upadła a politycy bawią się w najlepsze za nasze pieniążki
  Limuzyny za kilka mln
  Wydawanie bez końca publicznych pieniędzy

  Te afery co w tv słychać to wierzchołek góry lodowej

  Tam takie kwoty lecą, że każda partia nowowybrana do władzy jest już w temacie i wie, że swój swego zawsze będzie krył

 4. Mój Boże jak jedna dawka leku dla takiego dziecka może kosztować 9 milionów złotych ? Dla kogo idą te pieniądze ???

  • A Sprobuj Pietrek utrzymac 200 naukowcow przez 10 lat w laboratorium wartym miliard $ , zaryzykuj , że jedna na 100000 cząsteczek rokuje a potem zrob badania kliniczne przejdz certyfikację FDA, EMA itd..a następnie sprzedaj to killuset osobom na świecie. To cud że ktoś się tego podjął i zaryzykował komornikiem ( w USA bo w PL by tego nigdy nie zrobił) a rolą społeczeństwa jest wybrać takich przedstawicieli którzy przeznaczą podatki ludzi na takie właśnie rozwiązania. Osobiście wspieram bezpośredbio Dana Faber Cancer Research Institute ale polecam dołączyc się chociaż do zbiórki.

Kursy walut

 • USD 4.3833zł 2.11%
 • GBP 5.2764zł 0.37%
 • EUR 4.7195zł 0.59%
 • CHF 4.7458zł 0.93%

Polub nas