Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

W Lublinie odbędzie się protest w obronie TVN

Komitet Obrony Demokracji w niedzielę organizuje protest w obronie wolnych mediów. Demonstracje odbędą się pod Pałacem Prezydenckim oraz w wielu miastach w całej Polsce.

Organizatorzy protestu apelują do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy o zawetowanie ustawy zwanej lex TVN, z dnia 11 sierpnia 2021 roku, a przyjętej w głosowaniu Sejmu w dniu 17 grudnia 2021 roku.

– Ustawa o zmianie ustawy o radiofonii i telewizji (druk sejmowy nr 1389) narusza nie tylko art. 54 Konstytucji RP, ale również traktaty międzynarodowe. Była ona procedowana z naruszeniem Regulaminu Sejmu, po nielegalnej reasumpcji zarządzonej przez marszałek Elżbietę Witek oraz podczas Komisji Kultury i Środków Przekazu zwołanej w nieregulaminowym czasie. Jej celem jest zmuszenie amerykańskiego koncernu – Discovery – do sprzedaży akcji TVN i wycofania się z inwestycji na polskim rynku medialnym – informuje KOD.

Organizatorzy manifestacji mówią wprost, że to najpoważniejszy przypadek uderzenia w wolność słowa w Polsce po 1989 r. Dodają, że partia rządzące chce zamknąć niezależne media, bo zdaje sobie sprawę, że ich najgroźniejszym przeciwnikiem jest prawda.

– Od podobnego zdarzenia zaczęły się w Rosji rządy Władimira Putina. Krytykująca władze m.in. za korupcję telewizja NTV została przejęta przez państwowy koncern Gazprom w 2001 r. Nie zgadzamy się, by Polska poszła tą samą drogą co Rosja i Węgry. Żądamy wolności, w tym gospodarczej, dla niezależnych od władzy mediów. Dlatego apelujemy do Pana Prezydenta o zawetowanie ustawy, a przypomnimy o naszym apelu 19 grudnia 2021 roku o godz. 19 pod Pałacem Prezydenckim i w całej Polsce – dodaje KOD.

Protest w obronie wolnych mediów odbędzie się w Lublinie w niedzielę o godz. 19:00 pod Ratuszem, na pl. Władysława Łokietka.

(fot. Leszek Mikrut)

68 komentarzy

 1. S”ra….m na TVN , niech się zabierają z Polski , jak widzę te zaprzedane zydom i ruskim mordy w ichniejszych pseudo serwisach informacyjnych to zbiera mi się na wymioty

 2. TVN rzetelne i wiarygodne informacje tak jak w TVP tylko z tą różnicą, że tam pluje się na ten kraj i wychwala wszelkiej maści dewiantów oraz śniadych przestępców którzy bez żadnych dokumentów, nielegalnie chcą przekroczyć granicę. Ilu ludzi straciło już zdrowie bo roszczeniowe by*** chcę nielegalnie się dostać przez granicę, mało tego – w ośrodku jeszcze buntują się gdzie mają zapewniony posiłek, dach nad głową i co najważniejsze – ciepło. Ale by*** się buntuję bo chcą pieniędzy, chcą do Niemiec. Tacy pożal się „uchodźcy” z nich. Tfu!

 3. Bolszewicy pisowscy jak widać mają ciągle zwolenników co nie wiedzą do czego potrzebne są niezależne media i wolność słowa. To przeminie tak jak i ruscy bolszewicy.

  • Jeśli wg. Ciebie niezależne media to te założone przez UBeków (Walter i Wejchert) na zlecenie komuchów (Urban) to chyba wiem gdzie pracowałeś i kiedy ucięli Ci emeryturę. 🙂

   • TVN to amerykańska telewizja ostania niezależna od autorytarnej władzy Kaczyńskiego !

 4. Niszcząc TVN, PiS okrada Polaków z konstytucyjnego prawa do niezależnej informacji jaką zapewnia ostatnie niezależna od władzy amerykańska telewizja. Niszczenie tej amerykańskiej telewizji jest bardzo niebezpieczne, bo psujemy sobie tym stosunki ze Stanami Zjednoczonymi, na których oparte jest bezpieczeństwo naszej wschodniej granicy !

  • Ta Twoja tzw. „niezależna” TV , to nic innego jak CNN (bliźnacze z TVN) , lewacka tuba propagandowa dla wszelakiego zboczenia i deprawacji społeczeństwa !

 5. Wolne media… niech napisze coś pozytywnego o rządzie jakiś ich pseudodziennikarz (obiektywny) i nie wyleci z pracy….

 6. ,aa,boKrzycho.paPj

  Ja wiem ,że ludzie to są ludzie i każdy ciągnie do siebie .I tak TVP wspiera rząd,a TVN wspiera Tuska i resztę.Dzieki temu że są obie telewizje,to widać jak diametralnie różne są komentarze w wiadomościach odnośnie tego samego materiału.Widac jak się wyrywa pewne słowa z wypowiedzi i się to podkreśla.Mozna się naprawdę porządnie uśmiać z tendencyjności i stronniczości każdej ze stacji.Uwazam, więc, że i TVP i TVN powinny istnieć.Tak uważam,mimo, że nie lubię Tuska i boję się go wiele bardziej,niz teraz gdy rządzi Kaczyński,gdy by doszedł do władzy znowu ten Tusk,ale uważam , za stacja tvn wspierające jedynie PO powinna dalej nadawać

 7. Ile zapłacisz tyle się dowiesz,

  .Znowu pustaki na ulicy, Sprane głowy bronią telewizji ,która pokazuje niezależną kupę prawdę,

 8. PjejąkuryPjeją

  #R

 9. PiS darzy do autorytaryzmu, musi byc jednyniesluszna telewizja , dla konkurencji nie ma miejsca.