Poniedziałek, 04 marca 202404/03/2024
690 680 960
690 680 960

W Lublinie odbędzie się Młodzieżowy Strajk Klimatyczny

Lublin
2019-03-15, 10:30

– Stan naszej Ziemi jest krytyczny. Żeby uniknąć katastrofy klimatycznej wiele spraw musi się zmienić. Edukacja o środowisku w szkołach praktycznie nie istnieje, uczniowie często nie wiedzą jak poważny jest problem, z którym będą musieli zmierzyć się w przyszłości. Szkoły nie dają nam dobrego przykładu, takiego jak segregacja śmieci, czy nie używanie plastiku. To musi się zmienić – mówią organizatorzy.

Organizatorami strajku jest grupa uczniów i uczennic, która nie zgadza się na bierność wobec zmian klimatycznych. W związku z tym postanowili działać – 15 marca na całym świecie, w tym w kilku miastach w Polsce, organizowane będą szkolne strajki dla klimatu.

– Nasze społeczeństwo nie jest świadome zagrożeń związanych ze zmianami klimatu, dlatego temat ten musi głośniej wybrzmiewać w przestrzeni publicznej i w mediach. Jedyna szansa, żeby ochronić świat przed katastrofą klimatyczną, to podjęcie natychmiastowych działań. Nie za rok albo za pięć, TERAZ. Greta Thunberg, szwedzka nastolatka zrozumiała, że nie może dłużej czekać na opieszałych polityków, którzy wcale nie dbają o jej przyszłość. Rozpoczęła strajk szkolny. Swoim przykładem zainspirowała dziesiątki tysięcy młodych ludzi na całym świecie – dodają organizatorzy.

W Lublinie strajk organizowany jest 15 marca o godzinie 10.30 na placu Króla Władysława Łokietka.

W Lublinie odbędzie się Młodzieżowy Strajk Klimatyczny

(fot. nadesłane)

29 komentarzy

  1. Kto to nakręca? Pytanie retoryczne. Czy młodzi zapoznali się z historią ziemi? Epoką lodowcową i cieplarnianą? Czym oddychają rośliny? Poznali, chociaż ogólnie geofizykę? Np. Dlaczego w naszych górach odkrywamy skamieliny i zwapniałe organizmy morskie? Aktywny wulkan wydziela więcej CO 2 niż żywe organizmy ziemskie! Ale co tam, żyjemy w XXI w. i mamy ,,swoją” wiedzę. Protestujmy, walczmy, zamykajmy kopalnie, wszak siedzimy na energii, która ,,nas” truje. Co w zamian? Szklane i papierowe np. ze słomy (jest technologia) zastąpienie opakowań typu PET i tp. A przede wszystkim nauka racjonalnego uczenia. Ziemia jednak nie jest płaska, słońce planetą, Księżyc się nie obraca, nie każdy musi być Einsteinem, ale podstawy matematyki (nauka nauk) i logicznego myślenia nie powinno nikogo okrywać hańbą. I to by było na tyle. Umysł i logika! Pa.

  2. Do młodych ekoterrorystów, zacznijcie od siebie. Na początku przestańcie puszczać bąki gdyż wydzielacie bardzo dużą ilość gazów cieplarnianych.

  3. A pokoje swoje już zdążyli posprzątać czy czekają aż się samo (czyt. matka) zrobi?
    Chcesz zmieniać świat to zacznij od siebie, szanowna gimbazo.

  4. już logo zdradza z kim mamy do czynienia, to nie uczniowie tylko żołnierze, młody narybek lewackiego ekoterroryzmu nie mającego nic wspólnego z ekologią.. niech podadzą przykłady co każdy robi dla przyrody? a szybko okaże się, że pewnie nic, żałosne że już piorą mózgi dzieci

  5. Ale durnoty piszecie. Czysta hipokryzja, jeśli dzieciaki siedzą w smartfonach i komputerach to źle, ale jeżeli dzieciaki wykazują inicjatywę i chcą coś zrobić to też należy to potępiac. Weźcie się w garsc hejterzy! Najelpiej to siedziec przed kompem albo smartfonem i obsmarowywac wszystko naokoło dowartosciowujac się Przy tym, szkoda mi was…

  6. Ktos kto wstydzi sie za polske

    Jak tak czytam Wasze komentarze to uważam że jedynymi smieciami jestescie Wy polskie gnidy.. młodzi ludzie chcą ratowac ziemie po której wasze tłuste pijackie bębeny chodza… czymż będzis ten Wasz trunek- piwo jezeli z zatrutego chmielu pochodzic bedzie.. Jestescie rasa niezaslugująca na nic… paarszywe cebule

Z kraju

Polityka i społeczeństwo