Środa, 21 lutego 202421/02/2024
690 680 960
690 680 960

W Lublinie można wypożyczać już elektryczne hulajnogi

Po rowerach miejskich, skuterach i autach na minuty przyszedł czas na elektryczne hulajnogi. Właśnie w Lublinie ruszyła wypożyczalnia tych pojazdów.

Każdy kto ma ochotę, może już w Lublinie wypożyczyć elektryczną hulajnogę. Ruszyła właśnie usługa oferująca od dzisiaj 100 sztuk hulajnóg napędzanych elektrycznie. Usługę oferuje firma Blinkee.city, która zadebiutowała w naszym mieście wiosną 2018 oferując do dyspozycji mieszkańców skutery Blinkee.

Blinkee.city to rozwijająca się sieć skuterów i hulajnóg elektrycznych na minuty w Europie. Na pojazdach firmy można poruszać w 28 miastach w Polsce oraz 8 metropoliach zagranicznych (Budapeszt, Pecs, Split, Omis, Walencja, Castello de la Plana, Bukareszt, Sztokholm) i na Malcie. Wystarczy darmowa aplikacja ściągnięta na smartfon i zarejestrowane konto. Ekologiczne jednoślady cieszą się popularnością.

Usługa ma już ponad 470 tys. zarejestrowanych użytkowników. W 2018 r. przejechali oni w sumie 5 600 908 kilometrów, a tym samym zaoszczędzili 661 ton dwutlenku węgla. Wszystkie rozwiązania informatyczne oraz elektroniczne zastosowane w pojazdach blinkee.city są w 100% autorstwa założycieli firmy.

Koszt wypożyczenia hulajnogi to 0.49 zł za minutę. 2.50 zł to opłata startowa (uruchomienie hulajnogi). Czas postoju kosztuje jedynie 0.09 zł za minutę. 100 zł kosztuje pozostawienie pojazdu poza strefą + 100 zł ewentualny koszt za odholowanie pojazdu + 30 zł ewentualny koszt za pierwszą dobę postojową na parkingu policyjnym.

W Lublinie można wypożyczać już elektryczne hulajnogi

(fot. UM Lublin)

40 komentarzy

 1. Czekamy na pierwszy wypadek

 2. Franiu jak widać po twoich wpisach ,nie ma już dla ciebie nadziei na wyleczenie ….choroba poczyniła takie spustoszenie i nieodwracalne zmiany w twoim mózgu ,że nie da się już nic z tym zrobić …

 3. Rolkarze nie mają prawa jeździć DDR, podobnie teraz hulajnogi. Tyle że założenia do ustawy o UTO już dopuszczają hulajnogi a rolek nie. Rolkarze niech pretensje mają tylko do siebie – DDR to prędkość ok. 20 km/h więc sami fundują sobie niebezpieczeństwo.

 4. ekologiczne to jest tylko chodzenie

 5. czyściej i bezpieczniej?

  Rower Miejski ma to do siebie, że wyznaczone są (wybudowane) stacje, z których rower wypożyczamy i do których oddajemy.
  Hulajnogi?
  Dzisiaj już widziałem jedną stojącą (jeszcze stojącą) na chodniku przy ul. Lipowej, która utrudniała ruch pieszych.
  Być może tak pozostawił ją ostatni użytkownik ale i możliwe, że ktoś tak „dla jaj” ją przestawił.
  Wystarczy odwiedzić portal (podany w artykule przez lublin112) aby zobaczyć na mapie, w których miejscach zostały pozostawione hulajnogi.
  Za pozostawienie samochodu do wypożyczenia w miejscu niedozwolonym odpowiada ostatni użytkownik.
  I raczej trudno aby ktoś taki samochód podniósł i przestawił 🙂
  Rowery Miejskie też mają swoje miejsce.
  A z hulajnogami już pierwszego dnia zaczyna być „wolna amerykanka”, o której było wiadomo na przykładzie miast, które wcześniej wprowadziły ten system.
  Nie jestem zwolennikiem jazdy rowerem po chodniku.
  Co zatem miałbym teraz napisać na temat bezpieczeństwa pieszych?
  Hulajnogi (również te elektryczne) ponoć poruszają się po chodnikach zgodnie z przepisami…

  A jeśli do dyskusji swoje argumenty chciałby przedstawić jakiś „zielony” to…
  Skoro wegetarianin nie je mięsa (o weganach już nie wspomnę), to ty możesz za…..alać pieszo nie zużywając energii do ładowania akumulatorów.

 6. Śmieszą mnie komentarze tych DZIWOLGOW. Jak macie zatluste dupska aby tym jeździć to proponuję wziąść się za siebie, odchudzać!! a nie idiotycznie tu komentować.

 7. Jazda na elektrycznej hulajnodze obowiązkowo w kasku i tylko po jezdni,zakaz jazdy po chodniku.

  • Doradca, czy ty kiedykolwiek jechałeś rowerem po ulicy? Wypuść się tam gdzie nie ma ścieżek i się przejedź, skóra ci ścierpnie na grzbiecie. Takie komentarze piszą ci co nigdy zapewne na rowerze nie jeździli albo czymkolwiek innym a nawet ci co samochodów nie mają.

 8. a co z laseczką?

 9. Smak dużego miasta zawitał do naszego zakompleksionego miasta ! Komu przeszkadza niech nie wypożycza, kto chce za 10min zapłacić 7,50zł niech sobie jeździ przecież żyjemy w wolnym kraju !

Z kraju

Polityka i społeczeństwo