Piątek, 23 lutego 202423/02/2024
690 680 960
690 680 960

W Lublinie będą protestować przeciwko powołaniu Przemysława Czarnka na ministra

Jutro w centrum Lublina zaplanowany został protest uczniów lubelskich szkół oraz studentów. Nie zgadzają się oni z mianowaniem na stanowisko ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka.

W czwartek o godzinie 17:00, przed budynkiem na ul. Królewskiej, w którym mieści się lubelska siedziba Prawa i Sprawiedliwości, odbędzie się protest przeciwko powołaniu Przemysława Czarnka na ministra edukacji i nauki. Wezmą w nim udział uczniowie lubelskich szkół oraz studenci.
Pikieta ma się odbywać pod hasłem „Czarnek – Nie nasz minister!”.

Jak wyjaśniają organizatorzy, przejęcie przez Przemysława Czarnka sterów w nowopowstałym Ministerstwie Edukacji i Nauki jest jak policzek dla wszystkich nieheteronormatywnych uczniów i uczennic, studentów i studentek, którzy uczą się w polskich szkołach i uczelniach. Akcję organizuje licealista z Lublina Kuba Karpiński, który od dawna angażuje się w różnego rodzaju działania społeczne. Jak wyjaśnia, w trakcie pikiety chcą pokazać, że nie ma i nie będzie zgody na homofobię, seksizm i brak szacunku do kogokolwiek.

To już kolejna akcja przeciwko Przemysławowi Czarnkowi. Jak już informowaliśmy, swój sprzeciw wobec mianowaniu go ministrem wyrazili naukowcy i ludzie kultury. Protesty odbywały się też przed gmachem Ministerstwa Edukacji Narodowej w Warszawie. Z kolei w poniedziałek w niektórych szkołach na terenie kraju rozpoczęła się akcja „czarny poniedziałek polskiej edukacji i nauki”. Jak wskazują organizatorzy, chodzi w niej o to, że uczniowie przychodzą do szkoły ubrani na czarno, aby pokazać, że nominacja Przemysława Czarnka na stanowisko ministra, jest „prawdziwym pogrzebem polskiej oświaty”. Podpisy sprzeciwu zbierają też nauczyciele w niektórych miastach czy miejscowościach.

(fot. lublin112)

96 komentarzy

  1. CZŁOWIEK DRAMAT!!!!

  2. Czarnkowie to prawdziwa katolicka, miłująca bliźnich rodzina. Same zalety. Żadnych wad.
    Raj stoi dla nich otworem . Wykształceni, inteligentni. Zawsze służą pomocą przyjaciołom i… wrogom. Bardzo skromni. Zawsze w cieniu przełożonych. Posłuszni Panu Prezesowi !!! ( Jak jeszcze trochę wypiję to może coś więcej przyjdzie mi do głowy )
    Może jakiś film trzeba o nich nakręci. Ostatnio to modne . Może kamera w domu na okres kwarantanny żeby wszyscy się uczyli jak żyć po… Bożemu w domu modlitwy i miłości !!!

Z kraju

Polityka i społeczeństwo