690 680 960

W kościele powybijano szyby, wokół porozrzucano obrazki. To kolejne tego typu zdarzenie (zdjęcia)

Po raz drugi w ostatnim czasie wandale obrali sobie ca cel kościół w Łęcznej. Tym razem powybijane zostały szyby w oknach. Wcześniej zniszczono oświetlenie.

W nocy ze środy na czwartek w kościele pod wezwaniem św. Marii Magdaleny w Łęcznej powybijane zostały szyby. Sprawca, bądź też sprawcy, uszkodzili okna w obydwu zakrystiach. Następnie wyciągnęli znajdujące się w środku obrazki z wizerunkiem Matki Bożej, po czym porozrzucali je na ulicy obok świątyni.

Zniszczenia zostały zauważone dzisiaj rano. O wszystkim powiadomiono policję. Jak nam przekazano, na miejscu technicy przeprowadzili czynności, zabezpieczyli ślady, a obecnie prowadzone są działania mające na celu ustalenie sprawców tego czynu. Mowa tu o zniszczeniu mienia, gdyż nie znaleziono śladów wskazujących, iż do świątyni próbowano się włamać.

Co więcej, jest to już kolejny w ostatnim czasie atak wandali na ten kościół. W nocy z niedzieli na poniedziałek, z 14 na 15 listopada, zniszczone zostało oświetlenie. Chodzi o stojące przed świątynią latarnie, jak też zamontowane w ziemi punkty świetlne zapewniające iluminację budynku. Tą sprawą także zajmują się policjanci.

 

(fot. Parafia św. Marii Magdaleny w Łęcznej )

40 komentarzy

 1. „Sprawca, bądź też sprawcy”, bądź też sprawczynie, takie z błyskawicą w oku…

 2. To nie macie milicj8e w ty łyncznyj .

 3. Ludzie ! Po co się nawzajem obrażacie , wyżywacie na sobie i pod każdym artykułem szukacie na siłę politycznych teorii spiskowych .
  Przecierz nie był to atak ateistycznych bojówek tylko zasmarkanych dresów z damskim torebkami ala Twinkle Winky Teletubbies , którzy nigdy nie dostali normalnego wpierd.. l od rodziców , a teraz januszki i sebixy wałęsają się z glutami do pasa i szukają wrażeń .

 4. ,aa,boKrzycho.paPj

  Złapać i dać porządną karę chociaż jeden rok ciężkiej pracy o chlebie i wodzie i żadnego kontaktu z rodziną , żadnej telewizji,internetu,to może by tych wandali czy wandala nauczyło rozumu

 5. ,aa,boKrzycho.paPj

  Bo tylko drakońska kara może coś zmienić ,bo te głupki czy głupek nie mieli się gdzie wyżyć.Nie masz głupku jeden z drugim czym się zająć,to idź przywalić z nudów z całej siły łbem o ścianę

 6. Naczelna lesbijka z kraju nad Wisłą nakłaniała publicznie do łamania prawa, nawoływała do nienawiści itd. A chordy walczących o wolność i tolerancję, przyklaskiwała z entuzjazmem. To jest dopiero absurd, to jest dywersja i destabilizacja! Chodzą z piorunami dumni, że kogoś skopali albo niszczyli mienie. Głupota nie zna granic.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Gra Miejska – Unia Lubelska
Rodzinny Piknik Kajakowy w Sernikach. Będzie też Festiwal Serników
Wakacyjne Kino Plenerowe w Ostrowie Lubelskim
Powitanie wakacji w Hrubieszowie. Gwiazdą wieczoru będzie Łukasz Zagrobelny
Wystawa Zwierząt Hodowlanych, Maszyn i Urządzeń Rolniczych w Sitnie