690 680 960

W każdym autobusie oraz trolejbusie w Lublinie zostaną wydzielone strefy buforowe

Na wniosek kierowców lubelskiej komunikacji miejskiej, w trosce o ich bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo pasażerów, w każdym autobusie oraz w trolejbusie zostaną wydzielone strefy buforowe. Obejmą one obszar w rejonie kabiny oraz pierwszych drzwi.

O tym, że jest to strefa wydzielona, w której nie powinni przebywać pasażerowie, będzie informować specjalne oznakowanie. Wydzielenie strefy w rejonie kabin prowadzących będzie skutkować brakiem możliwości wsiadania i wysiadania dla pasażerów pierwszymi drzwiami, poinformował Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie.

Wydzielone strefy w rejonie kabin prowadzących zostaną wprowadzone od najbliższego poniedziałku (07.02. br.). Jest to kolejne działanie profilaktyczne, mające na celu przeciwdziałanie rozpowszechnianiu się koronawirusa. Na wydzielenie stref specjalnych dla kierowców zdecydowały się również inne miasta, między innymi Warszawa, Łódź oraz Kielce.

W związku ze wzrostem zakażeń w Polsce, przypominamy, że w komunikacji miejskiej od początku pandemii prowadzone są działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa pasażerom i zapobieganie rozprzestrzeniania się koronawirusa:
*Wszyscy przewoźnicy świadczący usługi przewozu w systemie ZTM w Lublinie, dezynfekują swoje pojazdy, ze szczególnym uwzględnieniem
poręczy, biletomatów, kasowników i przycisków, a więc powierzchni najbardziej narażonych na kontakt.
* W ok. 270 pojazdach komunikacji miejskiej zamontowano lampy UV-C – nowoczesne urządzenia do dezynfekcji pojazdów , które wykorzystują promieniowanie o najszerszym spektrum biobójczym. Dzięki zastosowanemu rozwiązaniu niszczone są wirusy, w tym SARS-CoV-2, oraz bakterie, grzyby i pleśnie.
* Stałej dezynfekcji podlegają przystanki oraz infrastruktura przystankowa.
* Kierowcy, kontrolerzy biletów i pracownicy obsługi wyposażeni są w środki ochrony bezpośredniej.
* Obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa
* W pojazdach emitowane są komunikaty głosowe dotyczące obowiązujących obostrzeń i nakazów.

(fot. lublin112.pl)

31 komentarzy

 1. A będzie przedział „nur für Deutsche”? Jak za okupacji te pomysły.

 2. a w Zamosciu ostatnio coraz wiecej osob w autobusach, wiekszosc w maseczce ale ostatnio jakas baba przytulila sie do kasownika bez maseczki i sie tu zastanawiaj czy podejsc skasowac bilet czy nie, szkoda ze zadnego policjanta nie bylo zeby wlepił durnej babie mandat

 3. Tylko zaprzestanie testów zakończy plandemię

 4. Połowę pojazdu odgrodzą,by jaśnie pan kierowca miał dystans a dziesiątki pasażerów stłoczą jak śledzie.Jeden człowiek chroniony setki narażonych.Proponuję pójść dalej.Pasażerowie powinni skasować bilet i biec za pojazdem by nie roznosić przeziębienia.

  • Jeśli kierowcy zachorują, to będziesz mógł sobie pobiegać.

   • Chrzanisz głupotę .to nie jaśnie Pan kierowca ma mieć lepiej. Tylko wszyscy pasiojni jak nie daj boże nie wpierd….ą się przednimi drzwiami to nimi wyjdą.a mohery to już paranoja .minoł 2lub 3 pary drzwi otwartych żeby wleżć przodem i posadzić sranie na pierwszym fotelu.

 5. A może obowiązek noszenia maseczek przez kierowców, bo przez 2 lata „pandemii” ani jednego z zasłoniętą twarzą nie widziałem?

  • Kierowca siedzi zazwyczaj w zamkniętej kabinie to z jakiej racji ma mieć cały czas maseczkę? Zauważ że na stacjach benzynowych zasłonią sie kawałkiem plastiku ale nie wszyscy sprzedawcy mają maseczki. Kierowcy taksówek to samo mają tą zasłonke po środku pojazdu a jeżdzą bez maseczek.

 6. tył autobusu powinien być odgrodzony dla nas co bez masek jedziemy bo ci w maskach zarażają swój mózg i płuca

 7. Ja nie noszę maski i życzę sobie strefy dla normalnych zwykłych ludzi.
  Ludzie z maskach wzbudzają u mnie zaniepokojenie i podejrzliwość.

 8. Ale przecież kierowcy powinni być zaszczepieni, to i obawiać się nie mają czego…

 9. Maseczki i nieotwieranie drzwi w przestrzeni autobusu nie działa . Każdy wydycha wiele litrów powietrza i co wsiąka to w maseczkę ? Bzdura. Wszyscy oddychają w autobusie tym samym maska nic nie daje a nieotwieranie drzwi utrudnia przewietrzanie autobusu . Robią to na sztukę nie ma w tym logiki.

 10. Genialne rozwiązanie

Kursy walut

 • USD 4.0202zł 0.73%
 • GBP 5.0656zł 0.47%
 • EUR 4.3382zł 0.34%
 • CHF 4.5982zł 0.64%

Polub nas