Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

W Icemanii powstanie Punkt Szczepień Powszechnych. Tygodniowo ma obsługiwać 5 tys. osób

Ruszają prace mające na celu zaadoptowanie lubelskiej Icemanii dla nowych potrzeb. Powstanie tam Punkt Szczepień Powszechnych. Obiekt ma być gotowy w przyszłym tygodniu.

We wtorek prezydent Lublina Krzysztof Żuk ogłosił oficjalnie, gdzie na terenie miasta zostanie zlokalizowany Punkt Szczepień Powszechnych. Wybrano nieczynne obecnie lodowisko Icemania przy Al. Zygmuntowskich. Zgodę na organizację punktu wydał też Wojewoda Lubelski Lech Sprawka. Niebawem mają się rozpocząć prace mające na celu zaadaptowanie obiektu dla nowych potrzeb. Całość zostanie zorganizowane przy współpracy z 1 Wojskowym Szpitalem Klinicznym oraz z Polikliniką.

Za lokalizacją punktu szczepień w tym miejscu przemawia m.in. dobra dostępność zarówno dla osób korzystających z komunikacji miejskiej, jak i dojeżdżających własnym samochodem. Ci pierwsi mają zlokalizowane w pobliżu przystanki, drudzy z kolei mają do dyspozycji duży parking. Dodatkowo obiekt dostosowany jest do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, zaś czytelne oznakowanie pozwoli z łatwością w dotarciu na szczepienie i bezpieczne opuszczenie budynku.

– Od początku trwania pandemii ściśle współpracujemy ze służbami Wojewody Lubelskiego w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców Lublina. W ramach realizacji Narodowego Programu Szczepień przeciwko Covid-19 i otrzymaną dzisiaj decyzją Wojewody Lubelskiego o utworzeniu Punktu Szczepień Powszechnych przystępujemy do działań adaptacyjno-organizacyjnych wskazanego obiektu, które mają na celu jego odpowiednie dostosowanie i wyposażenie – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Zaplanowano, że obiekt będzie gotowy w przyszłym tygodniu. Rozpoczęcie szczepień nastąpi natychmiast po otrzymaniu dostawy szczepionek. Kadrę medyczną, pozwalającą na profesjonalne wykonywanie szczepień, zapewni Szpital Wojskowy. Punkt Szczepień Powszechnych czynny będzie od godzinach od 7.00 do 19.00 przez 7 dni w tygodniu. Funkcjonować w nim będzie 10 zespołów szczepiących, dzięki czemu każdego dnia szczepionkę ma otrzymywać nie mniej niż 720 osób. Pozwoli to na zaszczepienie ponad 5 tys. osób tygodniowo.

(fot. MOSiR)

19 komentarzy

  1. NAJWAŻNIEJSZE PYTANIE – JAK WYGLĄDA KWALIFIKACJA DO SZCZEPIENIA? BO ROZUMIEM, ŻE JEST? PRZYKŁADOWO KAŻDA SZCZEPIONKA U MOJEGO DZIECKA POPRZEDZONA JEST 10 MIN WYWIADEM I BADANIEM…

  2. Czy będzie można przyjść pijanym na zaszczypienie? Ponieważ tylko w takim stanie ulegnę tej 24h propagandzie!

  3. Przede wszystkim nie zaadoptowanie,tylko zaadaptowanie.
    Żenująca polszczyzna!!!!

  4. Nie pandemia tylko plandemia. Po co mi szczepienie skoro na budowie jest normalnie pracuje sie bez szmat pije z jednej butelki i po ponad roku nikt nie zachorował.

  5. Dziękuję, poczekam na promocję.
    Np. do każdego szczepienia 0,7

  6. tak jest szczepicie się, już niedługo w spożywczaku pod blokiem będziecie mogli,
    i tu was zszokuje, to że przyjmiecie nawet 2 dawki, nie znaczy że możecie chodzić bez maseczki, nie znaczy to że nie możecie się zakazić, tylko gdy się zaszczepicie, to macie zmniejszoną szanse( ale nie 0) na to że nie będziecie przechodzić ciężko choroby, także szczepcie się i róbcie pieniądze firmom farmaceutycznym.

    powiem wam coś ciekawszego, za nie przyjęcie mandatu za brak maseczki, sprawa idzie do sądu, sąd umarza. a opłaty sądowe idą na koszt państwa, także wszyscy się na to zrzucamy. a bezmózgie psiaki na dwóch nogach i tak piszą te wnioski. DOBRA ZMIANA AU!!!!!

Z kraju