Poniedziałek, 22 lipca 202422/07/2024
690 680 960
690 680 960

W dzielnicy Konstantynów powstanie nowy parking. Pojawi się też zielony przystanek

Nowe miejsca parkingowe oraz doposażenie okolicy Szkoły Podstawowej nr 57 w elementy małej architektury, a do tego nowa zieleń to założenia zwycięskiego projektu z Budżetu Obywatelskiego. Ogłoszone właśnie przez Miasto postępowanie przetargowe na te zadania, to początek realizacji pomysłu mieszkańców dzielnicy Konstantynów.

– Realizowany projekt zakłada poprawienie infrastruktury parkingowej w okolicy szpitala im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Ulica Konstantynów często jest zastawiana przez samochody, dla których brakuje miejsca na okolicznych parkingach, dodatkowych ponad 20 miejsc postojowych powinno poprawić sytuację. Miasto posiada także projekt na wykonanie dodatkowych 8 miejsc równoległych przy ul. Konstantynów, zaraz przy szpitalu, jednak zostaną one wykonane pod warunkiem, że po przetargu zostaną środki na ich realizację. Ogłoszone zamówienie obejmuje również zakup i montaż ławek oraz koszy na śmieci, co wpłynie z kolei na estetykę przestrzeni przy Szkole Podstawowej nr 57. Nie zabraknie również nowej zieleni – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydent Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Zadanie obejmuje wykonanie zatoki postojowej z ponad 20 prostopadłymi miejscami parkingowymi przy ul. Konstantynów, zaraz przy al. Kraśnickiej. Parking powstanie z kostki brukowej, a istniejący chodnik zostanie dostosowany wysokościowo do nowych miejsc. W ramach tego samego zamówienia nastąpi realizacja części projektu dotycząca ustawienia 7 ławek z oparciem i 2 koszy przy Szkole Podstawowej nr 57 przy ul. Krasińskiego. Całość dopełnią pnącza gatunku wisteria.

Termin realizacji zamówienia wynosi 4 miesiące od dnia podpisania umowy. Otwarcie ofert zaplanowano na 27 kwietnia. Ogłoszone zamówienie to realizacja projektu D-126 Bezpłatne parkingi, remont chodnika, zielony przystanek przy szpitalu – al. Kraśnicka 100, nasadzenia, ławki i śmietniki przy ul. Krasińskiego. Na pomysł z VIII edycji Budżetu Obywatelskiego głosowało 365 osób.

Dodatkowo, w ramach projektu, funkcjonujący przy szpitalu przystanek komunikacji miejskiej zmieni się w zielone miejsce oczekiwania na przyjazd autobusu lub trolejbusu. Takie rozwiązanie pozwoli stworzyć zieloną przestrzeń dającą naturalny cień. Zastosowana roślinność powinna być mrozoodporna i wytrzymała na trudne warunki atmosferyczne, szybko się rozwijająca i rozrastająca. Zielony przystanek wykona ZTM w Lublinie, w ramach odrębnej procedury.

(fot. źródło UM Lublin)

4 komentarze

 1. „dodatkowych ponad 20 miejsc postojowych powinno poprawić sytuację.” – na pewno. Parking pod szpitalem mieści pewnie ze 400 aut, więc 20 dodatkowych MP rozwiąże problem.

  • Parking pod szpitalem jest na tyle duży, że spokojnie mógłby powstać tam wielopoziomowy. To jedyny ratunek dla Lublina.

   • Przepraszam ale dla kogo miałby być ten wielopoziomowy parking?
    Dla mieszkańców okolicznych osiedli?
    W czym zatem jest problem?
    Załóżcie jakąś spółkę, kupcie działkę o odpowiedniej wielkości i wybudujcie parking.
    Dużo większy niż wasze potrzeby to jeszcze za wynajem nadmiarowych miejsc będziecie zarabiać… oczywiście po spłacie całej inwestycji 🙂
    Póki co prawda jest taka, że podatnik rozliczający się w Lublinie, za każdy tysiąc trafiający do budżetu miasta oczekuje świadczeń w wysokości 10 tysięcy.
    Bo przecież płaci podatki 🙂

 2. Będzie teraz więcej zieleni bo parking zrobią z kostki w kolorze zielonym 🙂

Z kraju

Sport