690 680 960

W dwóch powiatach regionu policjanci wystawili nietrzeźwym rowerzystom mandaty na 24 500 złotych

W miniony weekend na terenie dwóch powiatów woj. lubelskiego zatrzymanych zostało 11 nietrzeźwych rowerzystów. Łączna kwota mandatów jakie im wystawili policjanci to 24 500 zł złotych – parczewscy policjanci wypisali mandaty na 15 000 zł, zaś janowscy na 9500 złotych.

W powiecie janowskim trzech rowerzystów otrzymało mandaty w wysokości po 2500 zł, dwóch pozostałych mających poniżej 0,5 promila po 1000 zł. Rekordzistą był 53-letni mieszkaniec powiatu janowskiego, który kierował rowerem mając prawie 2,5 promila alkoholu we krwi.

Jazdy „pozazdrościł” mu jego rodzony brat, który na drugi dzień został zatrzymany przez policję za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna również został ukarany wysokim mandatem w kwocie 2500 zł.

W powiecie parczewskim wszyscy cykliści zatrzymani do kontroli byli w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila), dlatego zostali ukarani mandatami w wysokości 2500 zł. Niechlubnym rekordzistą był 51–letni mieszkaniec gminy Siemień, który w swoim organizmie miał 3,8 promila alkoholu.

(fot. Policja)

31 komentarzy

 1. 2500 zł, kpina. Kara powinna być identyczna co dla kierowców samochodów + zakaz prowadzenia pojazdów oraz konfiskata.

 2. Jest się czym chwalić od razu widać że bezpieczniej zrobiło się na drogach tylko pogratulować

 3. Cwaniacy z wioski parczew, łba by nie wychylił w większym mieście. Kozaki Wielkie pijanego na rowerze zatrzyma i sztuka wielka. Żenada.

 4. A ilu złodzieji złapali ?

 5. We Francji, Niemczech….. do 0.8, 0.5… samochodem można jechać a te d…. łapią rowerzystów. Pisowskie gnidy.

 6. Więc kierowcy szacun dla rowerzystów bo to za ich pieniążki buduje się w Parczewie drogi.

 7. I czym tu się chwalić. Jak by złapali tyłu złodziei to tak ale co ta policja widać potrafi tylko karać

 8. No tak za jazdę po pijaku na rowerze to łatwo zlapaći dać mandat. A na młodych kierowców jeżdżących po Janowskiej ulicy Zamoyskiego z wydechami przerobionymi na tzw. Popcorn I palącymi gumy spod świateł to nie maja sposobu. Śmiech na sali. Niech jeczcze dadzą im ordery!

  • Dokładnie wyłapać te pierdzące złomy i od razu zezłomować + 5000 mandatu za zakłócanie spokoju mieszkańców. Łatwo ich wyłapać słychać ich na min. 3km głośniej niż karetka czy straż……

 9. Bobo tak to jest że sąsiada z jednej wsi nie godzi zatrzymac. Po Janowie to Ci mlodzi stażem „szeryfowie” potrafią sie tylko lansować w radiowozach I oglądać sie za mololatami. Kiedyś jak dojdzie do jakieś tragedii to może zajmą sie tak naprawde swoją pracą.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

II Festyn Rodzinny w Niebrzegowie
Dożynki gminne w Siemieniu. Zagrają Energy Girls, Malibu i News
Potańcówka przy fontannie
Milejowski Koncentrat Smaków czyli dożynki gminno parafialne
Piknik rodzinny w Osowie