Wtorek, 27 lutego 202427/02/2024
690 680 960
690 680 960

W cztery godziny wpadło troje pijanych kierujących. Rekordzistka miała 2 promile i dożywotni zakaz

W trakcie patrolu, na drogach gminy Niemce, policjanci w ciągu czterech godzin zatrzymali troje nietrzeźwych kierujących. Rekordzistką okazała się kobieta kierująca seatem. 42-latka miała w organizmie ponad dwa promile alkoholu, a oprócz tego posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Wczoraj jeden z patroli ruchu drogowego zaplanował popołudniowe kontrole trzeźwości na terenie gminy Niemce w powiecie lubelskim. Funkcjonariusze wyrywkowo postanowili sprawdzać podejrzane pojazdy. Jak się okazało, na efekty nie trzeba było długo czekać. W zaledwie 4 godziny zatrzymanych zostało troje pijanych kierowców.

– 42-letnia kierująca Seatem została zatrzymana, miała dwa promile i dożywotni zakaz prowadzania pojazdów. 45-letni motocyklista miał promil i przewoził pijanego pasażera, a także miał cofnięte uprawnienia. Z kolei kierowca renaulta wsiadł do auta, mając w organizmie ponad pół promila. Wszyscy niebawem usłyszą zarzuty – relacjonuje nadkomisarz Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. 

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozić może kara nawet do 5 lat więzienia, zakaz kierowania pojazdami, grzywna oraz świadczenie pieniężne do 60 tysięcy złotych.

(fot. Policja Lublin)

25 komentarzy

 1. hmm ale przecież kobiety nie dają w szyję…
  więzienie grozić może a kobita pije i jeździ dalej,
  wolne sonnndy

  • wg wodza naszego kobiety przed 25 rokiem życia nie powinny dawać w szyję, ponad 25-letnie – naczelny wódz dał pozwolenie

 2. Kobiety nie piją tam mówili lewackie pokraki

  • Tak, tak Michasiu, jeden przypadek świadczy że wszyscy tak robią.
   Na szczęście Twój przypadek nie jest ogółem, na szczęście.

 3. nie kryty krytyk

  pewnie wypuścili ją i nic jej nie zrobili, tak jak pare lat temu zatrzymaliśmy pijanego z podwójnym zakazem. psy wezwane zbadały kolesia wydmuchał ponad promil, ale klucze o auta oddali bo tylko był pijany i miał podwójny zakaz, więc niech jedzie dalej.
  czy tym razem bym wezwał psów do pijanego?? nie a po co skoro i tak im oddają klucze, a tylko zmarnowałem godzinę czasu, czekając z patusem na przyjazd psów. HWDP dla takiej służby.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo