Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

W całym regionie z powodu silnego wiatru strażacy interweniowali 153 razy (zdjęcia)

Wczorajsza wichura dała się we znaki strażakom w całym regionie. Straż pożarna interweniowała w woj. lubelskim minionej doby 153 razy do połamanych drzew, uszkodzonych dachów czy pożarów wywołanych uszkodzonymi liniami energetycznymi.

We wtorek w całym kraju strażacy z powodu wichury i pożarów interweniowali niemal 5 tys. razy. Do skutków działalności silnego wiatru tych wyjazdów było ponad 2 tys. W woj. lubelskim straż pożarna wyjeżdżała 153 razy do usuwania przewróconych drzew, połamanych gałęzi, uszkodzonych dachów, czy też pożarów wywołanych uszkodzonymi liniami energetycznymi.

W całym kraju wiatr uszkodził niemal 400 budynków, w tym 281 mieszkalnych. W wyniku wichury obrażenia odniosło dwóch kierowców. W regionie na szczęście nikt nie ucierpiał. Strażacy pracowali przy usuwaniu powalonych na drogę drzew, a także usuwali nadłamane konary zagrażające pieszym i pojazdom.

W całym regionie z powodu silnego wiatru strażacy interweniowali 153 razy (zdjęcia)

 

W Kraczewicach Rządowych w powiecie opolskim zostały uszkodzone dwa dachy. Silny wiatr przewrócił drzewo na linię energetyczną i doszło tam do pożaru poszycia leśnego.

Oprócz tego w cały regionie strażacy walczyli z pożarami lasów i traw. Straż pożarna odnotowała 50 takich interwencji.

(fot. nadesłane Krzysiek – DZIĘKUJEMY!)

Komentarze wyłączone