Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024
690 680 960
690 680 960

W całym regionie trwają przygotowania do finału WOŚP. Sprawdzamy, co się będzie działo

W niedzielę 29 stycznia odbędzie się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zagra ona pod hasłem zagra pod hasłem: „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”. W sztabach trwają już ostatnie przygotowania do wydarzenia.  

BEŁŻYCE
Sztab WOŚP w Bełżycach zaprasza do licytacji jedynej na Lubelszczyźnie kolekcjonerskiej złotej karty telefonicznej. Co roku na wielki finał orkiestry powstaje sto takich kart, jednak tylko 15 trafia do sztabów. Jak wyjaśnia Marlena Sitarska z bełżyckiego sztabu Orkiestry, jest to dla nich ogromne wyróżnienie, że kartę udało się uzyskać. Licytacja będzie odbywać się w formie telefonicznej, więc każda osoba i fima nawet spoza terenu województwa lubelskiego może wziąć w niej udział.

BYCHAWA
Z inicjatywy młodych mieszkańców miasta po raz pierwszy w Bychawskim Centrum Kultury powstał sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od rana młodzież oraz uczniowie okolicznych szkół będą kwestować na terenie miasta, natomiast o godz. 20.00 w ramach światełka do nieba przed budynkiem BCK zapłoną pochodnie, a lokalna Grupa Fireshow zapewni wszystkim niezapomniane ogniste wrażenia.

BIAŁA PODLASKA
Bialski sztab WOŚP zaprasza do wzięcia udziału w wielu ciekawych licytacjach. Wśród nich są m.in: wycieczka po Sejmie i kolacja z Riadem Haidarem, kolację dla dwóch osób w restauracji Sushi z możliwością zjedzenia wszystkiego co znajduje się w karcie czy też wyjątkowy prywatny koncert walentynkowy od artystów z Białej Podlaskiej.

BIŁGORAJ
Sztab tradycyjnie mieści się w Biłgorajskim Centrum Kultury. Dołączyło do niego 60 wolontariuszy, którzy będą kwestować zarówno na terenie miasta, udadzą się również m.in. do Aleksandrowa czy Frampola. W trakcie niedzielnego koncertu w BCK wystąpią: grupy Biłgorajskiego Centrum Kultury, zespoły Młodzieżowego Domu Kultury z Biłgoraja, Grupa Tańca Towarzyskiego z Frampola, grupa wokalna z Dzikowa Starego. Wieczorem na scenie BCK pojawi się Head Vision z Biłgoraja oraz Mus! z Zamościa. Wśród ciekawych aukci warto wymienić m.in. usługę muzyczną na wesele czy też 36- godzinne szkolenie survivalowe.

CHEŁM
Szereg wydarzeń w ramach WOŚP przygotowano w Chełmie. W sobotę o godz. 14:00 w sali widowiskowej Chełmskiego Domu Kultury rozpocznie się koncert „Młodzi artyści dla WOŚP”, a o godz. 18:00 koncert „Hity dla WOŚP”. W obu przypadkach wstęp to min. 10 zł do puszki. W godz. 10:00-14:00 na parkingu Galerii Chełm zaplanowano pokaz samochodów sportowych, zabytkowych, amerykańskich i służb ratowniczych.

Natomiast w niedzielę 29 stycznia o godz. 14:00 na chełmskim deptaku rozpocznie się finałowy koncert. Wystąpią: Dariusz Kwietniewski & Friends, Arka Przyszłości, Cuda Wianki, Yaroo, Kwadrans, LIVETSORD, Eclectic Music, Kingdom of Rock, Światełko do nieba – fireshow grupy Nizar. W przerwach pomiędzy występami zespołów odbędą się licytacje atrakcyjnych fantów. Będą zawody strzeleckie paintballa i z broni pneumatycznej oraz przejazdy traktorem i samochodami zabytkowymi. W strefie gastro będą czekały ciasta, bigos, grochówka, ciepłe napoje oraz kiełbaski, które będzie można samodzielnie upiec na … przenośnym ognisku.

HRUBIESZÓW
Nietypową aukcję zorganizowała Burmistrz Miasta Hrubieszowa Marta Majewska. Od lat wspiera ona Orkiestrę, w tym roku postanowiła oddać jeden swój dzień. Dokładnie pójdzie pracować do firmy osoby, która zaproponuje najwyższą kwotę w licytacji.

JANÓW LUBELSKI
Janowski Ośrodek Kultury zaprasza na godzinę 16:00. W trakcie finału odbędzie się koncert zespołów Deha i Dziadek. W trakcie wydarzenie zaplanowano zbiórkę w formie licytacji.

KRAŚNIK
W Kraśniku tradycyjnie już Sztab WOŚP mieści się w Centrum Kultury i Promocji. Na ulicach miasta i okolicznych miejscowościach kwestować będzie 200 wolontariuszy. Jednym z nich będzie Burmistrz Kraśnika Wojciech Wilk. Obecnie trwają przygotowania do finału w CKiP, wiado już jednak, że odbędą się koncerty i licytacje gadżetów. Do akcji włączyły się również kraśnickie szkoły oraz Kraśnicki Klub Morsów.

LUBLIN
Na temat wydarzeń w ramach Orkiestry w Lublinie pisaliśmy TUTAJ.

ŁUKÓW
Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Łukowie zaplanowano w parku miejskim. W amfiteatrze odbędą się koncerty i występy, na scenie wystąpią m.in. Alicja Dziurdziak i Przyłu a gwiazdą wieczoru będzie Skolim. Będzie można wylicytować szereg ciekawych przedmiotów, przejechać się quadami oraz obejrzeć pokaz ognia. Pojawi się też Sołtys Lubelszczyzny.

MIĘDZYRZEC PODLASKI
W Międzyrzecu o godzinie 11:00 zaplanowano akcję „Międzyrzeckie Morsy dla WOŚP”, która odbędzie się na Międzyrzeckich Jeziorkach, w tym samym czasie w hali sportowej ZPO 3 wystartuje „Trójka MOSIR CUP” w piłce siatkowej chłopców 2×2. Natomiast o godzinie 17:00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej Nr 1 przy ul. Warszawskiej ruszy aukcja na rzecz WOŚP. Organizatorami są Sztab WOŚP Nr 2411 oraz Miejski Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim.

PUŁAWY
Sztab WOŚP Hufiec ZHP Puławy zagra nie tylko w Puławach, ale także nad Zalewem w Janowicach. W programie zaplanowano m.in.: morsowanie pod hasłem: „Lekarze i pielęgniarki” – siłownia Avangarda Fitness&GYM, saunowanie z Carpe Diem, pokazy strażackie z OSP Janowice i OSP Janowiec, warsztaty z Las Przygodas, konne oprowadzki ze Stadnina Silver Foule Team, coś na ząb, przy sprzyjającej pogodzie pokaz żonglerki ogniem, ognisko.

RYKI
31 Finał WOŚP w Tykach organizuje Miejsko- Gminne Centrum Kultury. Wydarzenie odbędzie się w sali Kina „Renesans”. Zaplanowano licytacje, występy i koncerty.

ŚWIDNIK
Sercem wydarzeń w mieście będzie Miejski Ośrodek Kultury. Zaplanowano w nim występy dzieci i zespołów młodzieżowych, licytacje setek przedmiotów, ofiarowanych przez mieszkańców, instytucje i firmy. Wystąpią m.in. Świdnicki Zespół baletowy, Swoo High, ADHD i DrGree.

WŁODAWA

O godzinie 17:00 w sali widowiskowej Włodawskiego Domu Kultury rozpocznie się część artystyczna, składająca się z występu artystów i zwieńczona światełkiem do nieba. W przerwie pomiędzy koncertami będą odbywać się licytacje stacjonarne gadżetów WOŚPowych oraz fantów przekazanych przez darczyńców. Równolegle podczas trwającej cały dzień orkiestrowej kwesty, w różnych częściach miasta będą odbywać się wydarzenia towarzyszące finałowi.

ZAMOŚĆ
Jeżeli chodzi o Zamość, to obecnie sztab dopina program finału. Wiadomo już, że w mieście i okolicach kwestować będzie 400 wolontariuszy. Podobnie jak w latach poprzednich wszystkie główne wydarzenia zaplanowano w Zamojskim Domu Kultury oraz w centrum handlowym przy ulicy Przemysłowej.

W całym regionie trwają przygotowania do finału WOŚP. Sprawdzamy, co się będzie działo

W całym regionie trwają przygotowania do finału WOŚP. Sprawdzamy, co się będzie działo

W całym regionie trwają przygotowania do finału WOŚP. Sprawdzamy, co się będzie działo

W całym regionie trwają przygotowania do finału WOŚP. Sprawdzamy, co się będzie działo

W całym regionie trwają przygotowania do finału WOŚP. Sprawdzamy, co się będzie działo

W całym regionie trwają przygotowania do finału WOŚP. Sprawdzamy, co się będzie działo

W całym regionie trwają przygotowania do finału WOŚP. Sprawdzamy, co się będzie działo

(fot. materiały organizatorów)

35 komentarzy

 1. Dlaczego Owsiak do tej pory nie udostępnił sądowi rozliczeń ze swojej fundacji. Owsiak was okrada i oszukuje.

 2. Tadek, to Ty z konkurencji??

  • Nie, Tadzio zbyt dużo nasłuchał się kościółkowej „prawdy” i tylko „prawdy”.

 3. Wszystko zaczęło się w 1993 roku.
  Prezydentów było kilku z różnych ugrupowań.
  Premierów tak duża ilość, że szkoda czasu aby wszystkich wymieniać.
  Podobnie jak i różnych opcji rządowych.
  Teoretycznie i praktycznie wszystkie możliwe partie miały mniejszy lub większy udział w rządzeniu.
  Zarówno w tworzeniu nowych ustaw jak i kontroli istniejących.
  Zawsze któraś partia miała nadzór nad policją, prokuraturą i sądami.
  Zawsze któraś partia mniej lub więcej współpracowała lub była w dobrych stosunkach z Kościołem Katolickim.
  Długo by wymieniać różne i wszelkie powiązania (mniej lub bardziej zasadne).
  I nagle (nie pierwszy raz) okazuje się, że Jurek jest ponad wszelkimi układami 🙂
  Kim on zatem jest, że żadna opcja, żadne poglądy, żadna partia, żadne wyznanie (dodaj jeszcze co ci pasuje) nie potrafi sobie z Nim poradzić?
  To kto w końcu ochrania kogoś, kto podobno „robi przekręty” od TRZYDZIESTU lat ? 🙂
  Przestańcie się barany ośmieszać.
  A jeśli nadal macie jakieś wątpliwości to przecież przez te trzydzieści lat przewinęło się tyle rządzących ugrupowań, że do każdej z nich mogliście się zwrócić z interwencją.
  A jeśli waszą odpowiedzią będzie, że Jurek rządzi wszystkimi mafiami (tak, jak filmowy „szef wszystkich szefów” Krzysztof Jarzyna ze Szczecina), to ja osobiście życzę Jurkowi aby tak rządził „do końca świata i jeden dzień dłużej” 🙂

  • errata do podsumowania

   To że, jak twierdzisz, żadna opcja nie jest w stanie sobie z nim poradzić, to akurat nijak nie świadczy o jego uczciwości. Wręcz przeciwnie, może po prostu jest sprytniejszym hochsztaplerem niż ci wszyscy przez ciebie wymienieni.

 4. Ani grosza dla owsika.

 5. Mus dududużo na na na zbierać by by było za co ćpać nana Woodstock

Z kraju

Sport