Niedziela, 21 kwietnia 202421/04/2024
690 680 960
690 680 960

Miasto Lublin zagra razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Miasto Lublin – Europejska Stolica Młodzieży 2023 zagra razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W niedzielę (29 stycznia) lubelska młodzież przejmie Centrum Kultury, gdzie przygotowała liczne atrakcje dla mieszkańców chcących włączyć się w ogólnopolską akcję.

– Lublin jako Europejska Stolica Młodzieży wspiera ducha współpracy międzypokoleniowej. Wolontariuszki i Wolontariusze z naszego miasta już nieraz udowodnili, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych, jeśli chodzi o wsparcie potrzebujących. Potwierdziły to szczególnie ostatnie miesiące. Teraz wspólnie przyłączamy się do kolejnej akcji. Ponownie pokażemy, że razem możemy zrobić wiele dobrego, jednocześnie doskonale się przy tym bawiąc – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Pełnomocniczka Prezydenta Miasta Lublin ds. Europejskiej Stolicy Młodzieży, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 29 stycznia pod hasłem: Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych. Środki zebrane podczas tegorocznej zbiórki zostaną przekazane na zakup sprzętu umożliwiającego szybką identyfikację bakterii, które mogą doprowadzić do sepsy. Miasto Lublin, jako Europejska Stolica Młodzieży włącza się w organizację lubelskiego Finału akcji. W Centrum Kultury od godz. 13.00 lubelska młodzież zaplanowała szereg atrakcji dla mieszkańców Lublina.

Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję wziąć udział w koncertach młodzieżowych zespołów, działających na lubelskiej scenie muzycznej. Wśród wykonawców, którzy wystąpią w Sali Widowiskowej Centrum Kultury usłyszymy, m.in.: Seeking Dreams – zespół grający hard rocka z elementami elektroniki, alternatywy oraz punku, Swoo High – grupę łączącą soft rocka z brzmieniem bluesowym i akcentami funky, czy Monikę Kowalczyk – urodzoną w Lublinie wokalistkę, autorkę tekstów, kompozytorkę i gitarzystkę. Na scenie wystąpią również Szkoła Rytm i Melodia, Jakub Stasikowski z zespołem B6, Bluelife-Art Krystyna Cugowska – Studio Wokalne i Rehabilitacja Głosu oraz Szkoła Tańca UDS.

Dodatkowo budynek wypełni się pokazami, warsztatami i aktywnościami przygotowanymi dla mieszkańców. Oratorium zmieni się w cyrkową bawialnię, gdzie Fundacja Sztukmistrze przygotuje gry i zabawy ruchowe z wykorzystaniem szarf do akrobatyki powietrznej czy akcesoriów żonglerskich. Prezentowane będą także pokazy cyrkowe, zaś po zmroku przed budynkiem Centrum Kultury odbędzie się pirotechniczny fire jam. Natomiast w Wirydarzu powstanie chilloutowa strefa z barwną, artystyczną instalacją. Uczestnicy poszczególnych atrakcji będą mogli tutaj odpocząć, posłuchać muzyki i napić się gorących napojów. Podczas wydarzenia zaplanowano także liczne licytacje wspierające zbiórkę WOŚP.

Ponadto dla osób, które podczas Finału WOŚP planują kwestować i wspierać zbiórkę na ulicach Lublina, przez cały dzień będzie udostępniona przestrzeń dla młodych Hej!, przy ul. Peowiaków 11. W środku na wolontariuszy będą czekać ciepłe napoje i przekąski.

Lubelski Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) w niedzielę (29 stycznia), w godzinach 13.00 – 21.00.

(fot. WOŚP)

37 komentarzy

 1. A ja wpłacę, a trolle niech sobie kwiczą i szczekają. Pomimo skowytu, jestem przekonany że sprzęt z zbiórki uratuje nie jedno zdrowie i życie

 2. Równie dobrze możesz przepić.

 3. Owwwwsiiiak tttttty jjjeeeeszcccze nnaaaaa wwwwoolnnnnossssci

 4. Że są jeszcze frajerzy że dają się na to nabrać.

  • Blabladowska Eulalia

   Są frajerzy co od wielu lat dają się nabierać na obiecanki cacanki tzw. „duszpasterzy”, na tzw. wieczne zbawienie, niepokalane poczęcie… to dlaczego się dziwisz, że na WOŚP się nabierają ?

   • Jakie proste spłycenie 2000 letniej historii KRK i tożsamości większości krajów europejskich i ich fundamentów istnienia w zestawieniu z 30to letnią hucpą „rock’n’rollowej” „jazdy bez trzymanki” i „róbta co chceta”. Efekty tych haseł są widoczne wyraźnie w naszej przestrzeni publicznej.

 5. pojechalem z dzieckiem na chodzki i uratowali jej zdrowie maszyna z naklejka wosp za co dozgonnie dziekuje, ale za wypowiedzi i segregacje kowidowa w zeszlym roku jurek to nie wiem co powiedziec. troche lipa. szacunek za przeszlosc bedzie. serdecznosci i sympatii juz brak.

 6. Przecież wspieranie oszustów to przestępstwo

 7. Pan cieć z Miasta Inspiracji (wprzódy: Lublin)

  Dzieci mi już dorosły, a nawet z wnukami nie przyznają się do mnie od 15 lat, jednak z myślą o innych, zupełnie mi obcych dzieciach, odpalę przelew dla WOŚP.
  Natomiast dla Caritasu nie dam nic. I nie pytajcie dlaczego bo cenzura 112 nie dopuści do publikacji komentarza z odpowiedzią.

Z kraju