690 680 960

W Bełżycach otwarto Izbę Pożarnictwa OSP Bełżyce (zdjęcia, wideo)

W niedzielę w Bełżycach odbyło się uroczyste otwarcie Izby Pożarnictwa OSP Bełżyce. W jednym miejscu zebrano strażackie pamiątki, od starych pojazdów po dokumenty, zdjęcia, odznaczenia i sprzęt, który przed laty służył bełżyckim druhom.

W niedzielę w Bełżycach odbyło się uroczyste otwarcie Izby Pożarnictwa OSP Bełżyce. Izba Pożarnictwa Ochotniczej Straży Pożarnej w Bełżycach znajduje się w budynku OSP w dwóch osobnych pomieszczaniach.

Ekspozycja posiada około ćwierć tysiąca eksponatów. Znajdują się tam archiwalne dokumenty i zdjęcia, unikalne przedmioty, odrestaurowane rekwizytowe wozy strażackie oraz kolekcja ponad 40 miniatur wozów strażackich z różnych państw – mnogość zgromadzonych pamiątek sprawia, że jest to miejsce dla wszystkich: zarówno dorosłych, jak i dzieci. Co ważne, eksponaty mają swoje opisy.

Sprzęt, który zebrano w jednym miejscu, służył druhom przed laty. W Izbie podziwiać można strażackie oznaczenia, czy też zobaczyć kuty gwóźdź użyty do łączenia elementów drewnianych pierwszej strażnicy OSP wybudowanej w Bełżycach w 1913 roku. Wizyta w bełżyckiej Izbie Pożarnictwa to swego rodzaju podróż w strażacką przeszłość, jak również możliwość zapoznania się ze zmianami, jakie następowały z biegiem lat w wyposażeniu ochotniczej straży pożarnej.

(fot. lublin112.pl, nadesłane, wideo TV Bełżyce)

Jeden komentarz

  1. Star 25 należy do OSP Wzgórze, niech sobie Bełżyce nie przepisuje wszystkiego

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

II Festyn Rodzinny w Niebrzegowie
Dożynki gminne w Siemieniu. Zagrają Energy Girls, Malibu i News
Potańcówka przy fontannie
Milejowski Koncentrat Smaków czyli dożynki gminno parafialne
Piknik rodzinny w Osowie