690 680 960

W Bełżycach otwarto Izbę Pożarnictwa OSP Bełżyce (zdjęcia, wideo)

W niedzielę w Bełżycach odbyło się uroczyste otwarcie Izby Pożarnictwa OSP Bełżyce. W jednym miejscu zebrano strażackie pamiątki, od starych pojazdów po dokumenty, zdjęcia, odznaczenia i sprzęt, który przed laty służył bełżyckim druhom.

W niedzielę w Bełżycach odbyło się uroczyste otwarcie Izby Pożarnictwa OSP Bełżyce. Izba Pożarnictwa Ochotniczej Straży Pożarnej w Bełżycach znajduje się w budynku OSP w dwóch osobnych pomieszczaniach.

Ekspozycja posiada około ćwierć tysiąca eksponatów. Znajdują się tam archiwalne dokumenty i zdjęcia, unikalne przedmioty, odrestaurowane rekwizytowe wozy strażackie oraz kolekcja ponad 40 miniatur wozów strażackich z różnych państw – mnogość zgromadzonych pamiątek sprawia, że jest to miejsce dla wszystkich: zarówno dorosłych, jak i dzieci. Co ważne, eksponaty mają swoje opisy.

Sprzęt, który zebrano w jednym miejscu, służył druhom przed laty. W Izbie podziwiać można strażackie oznaczenia, czy też zobaczyć kuty gwóźdź użyty do łączenia elementów drewnianych pierwszej strażnicy OSP wybudowanej w Bełżycach w 1913 roku. Wizyta w bełżyckiej Izbie Pożarnictwa to swego rodzaju podróż w strażacką przeszłość, jak również możliwość zapoznania się ze zmianami, jakie następowały z biegiem lat w wyposażeniu ochotniczej straży pożarnej.

(fot. lublin112.pl, nadesłane, wideo TV Bełżyce)

Jeden komentarz

  1. Star 25 należy do OSP Wzgórze, niech sobie Bełżyce nie przepisuje wszystkiego

Kursy walut

  • USD 3.9769zł -0.83%
  • GBP 5.0142zł -0.36%
  • EUR 4.3543zł -0.41%
  • CHF 4.512zł -0.5%

Polub nas