Wtorek, 27 lutego 202427/02/2024
690 680 960
690 680 960

W autobusie brakowało skrzydła drzwi. „Kierująca pomyliła pojazdy” (wideo)

Dzisiaj rano nasza Czytelniczka zaalarmowała nas, że w jednym z pojazdów MPK Lublin brakowało skrzydła w tylnych drzwiach. Jak się okazuje cała sytuacja związana była z…pomyłką.

Nasza Czytelniczka w czwartek rano przesłała do nas nagranie oraz zdjęcie z wnętrza pojazdu obsługiwanego przez MPK Lublin. W autobusie brakowało jednego skrzydła w tylnych drzwiach.

– Właśnie ruszył z Węglarza autobus linii 31, numer boczny 2359, kurs 6:40. Bez jednego skrzydła drzwi – poinformowano nas w przesławnej wiadomości.

O zdarzenie zapytaliśmy Weronikę Opasiak, rzeczniczkę prasową MPK Lublin. Jak się okazuje cała sytuacja była wynikiem pomyłki.

– Kierująca niestety pomyliła wozy. Zamiast do przegubowego Mercedesa Citaro o nr 2369, wsiadła do przegubowego Mercedesa Citaro o nr 2359, który był niesprawny technicznie. Autobus miał wymontowane jedno skrzydło ostatnich drzwi. Pierwszy kurs na linii nr 31 rozpoczynała z pętli przy ul. Węglarza o godz. 6:40 i dopiero na przystanku końcowym na osiedlu Poręba, zorientowała się, że w ostatnich drzwiach brakuje jednego skrzydła. Nikt z pasażerów nie zgłaszał też usterki w czasie jazdy – relacjonuje Weronikę Opasiak.

Na szczęście nie doszło do żadnej groźnej sytuacji w trakcie wykonywanego kursu. Tak czy inaczej, MPK Lublin zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec kierującej.

– Oczywiście taka sytuacja nie powinna się wydarzyć, a zachowanie kierującej jest niedopuszczalne i naganne. Z racji tego, że nie dopełniła obowiązków służbowych (powinna przed wyjazdem dokładnie sprawdzić pojazd), otrzyma karę nagany, zostanie też pozbawiona premii. Czekamy również na jej wyjaśnienia – przekazała rzeczniczka prasową MPK Lublin.

(fot. wideo nadesłane Dominika)

59 komentarzy

  1. Czytelniczka – cymbałka – wsiadła i nagrywa…

  2. Kiedyś jak ktoś złapał starą ciężarówkę któa go na gołych dechach przewiozła z pkt A do B to był wniebowzięty. Dziś mała ryska na szybie czy brak klimatyzacji to problem komunikacyjny urastający do rozmiarów katastrofy w ruchu lądowym. Oczywiście wszystko w aurze permanentnego zagrożenia zdrowia i życia… Co za porąbane czasy i ludzie. I potem dziwić się że dookoła same dwie lewe ręce i zero zaradności..

  3. Kiedyś nie było czym nagrywać i ciekawe co wtedy… Dałaby się szanowna czytelniczka z autobusu przez niesprawne drzwi. Społeczniara i tyle w temacie.

  4. „Właśnie ruszył z Węglarza autobus linii 31, numer boczny 2359, kurs 6:40. Bez jednego skrzydła drzwi – poinformowano nas w przesławnej wiadomości.” No to jak wiadomość jest przesławna to się nie ma co dziwić : /

  5. Ciekawe czy do celu matołka dojechała czy wysiadła dla bezpieczeństwa i dopiero nagrała .Ale raczej widać że mamra jedzie i nagrywa.

  6. Powinna sprawdzić pojazd przed wyjazdem. Brak drzwi jest dość widoczne. Ale wyobraźcie sobie że czas pracy kierowcy zaczyna się 4 min przed wyjazdem z zajezdni. Formalności związane z wyjazdem z zajezdni trwają o wiele dłużej i nikt za to nie płaci mimo że pracownik jest już do dyspozycji pracodawcy. W 4 minuty nie da się sprawdzić wszystkiego, łącznie z innymi formalnościami związanymi z wyjazdem z zajezdni.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo