Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Uwierzył, że czekają na niego pieniądze na giełdzie kryptowalut. Stracił ponad 80 tys. złotych

62-letni mieszkaniec powiatu chełmskiego stał się ofiarą oszustwa związanego z kryptowalutami. Mężczyzna, wierząc, że otrzyma zwrot pieniędzy z wcześniejszych inwestycji, został jednak oszukany, a faktycznie jego środki zostały wyprowadzone z należącego do niego rachunku bankowego. W wyniku tego stracił ponad 80 000 złotych.

Wczoraj 62-letni mieszkaniec gminy Chełm skontaktował się z dyżurnym chełmskiej komendy, aby zgłosić oszustwo, które spotkało go podczas inwestycji finansowej na giełdzie kryptowalutowej. Mężczyzna opowiadał, że we wrześniu otrzymał telefon od mężczyzny, który podszywał się pod brokera. Rozmówca twierdził, że mężczyzna ma do wypłacenia środki z jednej z giełd kryptowalut. Pokrzywdzony, przypominając sobie swoje wcześniejsze inwestycje, uwierzył w tę wiadomość.

Pod wpływem rozmówcy zainstalował na swoim telefonie i laptopie aplikację umożliwiającą zdalną obsługę pulpitu. Następnie założył konta na różnych giełdach kryptowalut, udostępniając swoje dane osobowe i przesyłając kopie swojego dowodu osobistego. Oszuści zdobyli również dostęp do jego rachunku bankowego, co pozwoliło im na zaciągnięcie kredytu i przelanie ponad 80 000 złotych w kilku transakcjach.

Aktualnie trwa szczegółowe dochodzenie w tej sprawie. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę w podejmowaniu decyzji finansowych. Okazja nagłego zarobku zawsze powinna wzmóc naszą czujność. Niezależnie od sytuacji, nie należy instalować nieznanych aplikacji na naszych urządzeniach, które mogą umożliwić zdalny dostęp do nich. Dodatkowo, pilnujmy naszych danych osobowych, które mogą zostać wykorzystane przez przestępców.

5 komentarzy

  1. Chciwość i naiwność.

  2. Ludzie są pazerni, chciwi i nie cieszą się tym co posiadają , tylko wieczniw im mało?? Są tacy co by wesz do Warszawy gonili za drobną monetę.??

  3. Jaki powiat ? Aaa chelmski tym razem , cdn ….

  4. Za tfuska ludzie nie mieli ani grosza nie było takich akcji.

  5. Kolejny inwestor i zdalny pulpit?????

Dodaj komentarz