690 680 960

Uwaga na nową metodę oszustwa. Przestępcy wyłudzają pieniądze „na aplikację”

Policjanci z Parczewa przestrzegają przed nową metodą stosowaną przez oszustów. Chodzi o wyłudzenia pieniędzy metodą „na aplikację”.

Do policjantów z Parczewa zgłosiły się cztery osoby, które poinformowały o próbie oszustwa metodą „na aplikację”. Oszuści wykorzystując tzw. spoofing wykonywali połączenie, które identyfikowało się w telefonach pokrzywdzonych jako infolinia banku.

Przestępcy podający się za konsultantów informowali o nieprawidłowościach na rachunku np. nieuprawnionym przelewie. Osoby podające się za pracowników banku prosiły o wykonanie kilku prostych czynności, które rzekomo miały na celu przeciwdziałanie niebezpieczeństwu utraty oszczędności.

Oszust zalecał, aby na telefonie zainstalować aplikację Team Viewer QuickSupport umożliwiającą zdalny dostęp do telefonu – dzięki temu w łatwy i szybki sposób, bez konieczności przychodzenia do placówki bankowej, problem miał zostać rozwiązany.

Następnie fałszywi konsultanci prosili o zmianę hasła do bankowości mobilnej, uzyskując tym samym pełny dostęp do rachunków swoich ofiar. Informowali przy tym, że będą przychodziły kody autoryzacyjne, które trzeba im przekazywać.

Spoofing telefoniczny to podszywanie się pod dowolny numer lub nazwę oznacza, że mimo wyświetlonych numerów telefonu (np. numeru infolinii banku czy innej instytucji), tak naprawdę dzwoni lub pisze wiadomości zupełnie inna osoba.

(fot. pixabay.com)

7 komentarzy

 1. Nic nowego, miałem ” kolegę” który podszywał się pod kierownika , kierownik kazał zrobić to, kierownik kazał zrobić tamto, więc w końcu zwerefikowałem czy kazał , było wielkie zdziwienie kierownika i to było oszustwo.

 2. Aż dziw bierze że ludzie się na to nabierają….

 3. Bezmyslnych głabów nigdy nie zabraknie i dalej oszusci bedą ich „robić ” jak dzieci .A banki ciągle powtarzają „bank nigdy nie prosi klienta o żadne dane autoryzacji a tym bardziej o instalowanie jakichkolwiek programów ” …ale głąbom można mówić a odmóżdżone internetem móżdżki ,nauczone klikać w linki i tak będą nadal klikać

  • To samo trąbi Policja, a i tak nie tylko staruszkowie, ale też różne celebrytki dają się nabrać na numer „oficera CBŚP” o zagrożonych oszczędnościach.

 4. Ex niewolnik sexu z milfami

  Aplikacje to Red tube czy inne porno aplikacje

 5. Team Viewer… powinno być.

 6. The World Health Organization (WHO) and the Pan American Health Organization (PAHO) have stated that self-isolation and other measures will not save society.

Kursy walut

 • USD 3.985zł -0.15%
 • GBP 5.0509zł -0.09%
 • EUR 4.3337zł -0.36%
 • CHF 4.5678zł 0.02%

Polub nas