690 680 960

Uwaga kierowcy! Lokalnie na drogach jest bardzo ślisko

Od czwartkowego poranka na niektórych drogach w regionie panują trudne warunki do jazdy. Wszystko za sprawą występowania gołoledzi. Pod Lublinem auto wypadło z drogi i przewróciło się w rowie, z kolei na drodze wojewódzkiej nr 808 pojazd uderzył w hydrant, z którego wylewa się woda na drogę.

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie informuje, że obecnie na większości dróg wojewódzkich nawierzchnia jest czarna z lokalnie występującą śliskością zimową.

Kierowcy muszą uważać na drogach w okolicach Annopola, Bełżyc, Biłgoraja, Borowej, Chełma, Cycowa, Dęblina, Dorohuska, Dubienki, Frampola, Hrubieszowa, Janowa Lubelskiego, Kazimierza Dolnego, Kocka, Kodnia, Komarówki Podlaskiej, Krasnegostawu, Kraśnika, Łęcznej, Modliborzyc, Nałęczowa, Niedźwiady, Opola Lubelskiego, Ostrowa Lubelskiego, Parczewa, Piask, Poniatowej, Puław, Radzynia Podlaskiego, Ryk, Sosnowicy, Turobina, Wojsławic i Zawichostu.

Zajeżdżona cienka warstwa śniegu występuje jeszcze w północno-wschodniej części województwa lubelskiego na drogach wojewódzkich nr 698, nr 811, nr 812, nr 816.

– O szczególną uwagę i zachowanie ostrożności prosimy kierowców, którzy mają zamiar w godzinach porannych podróżować drogą wojewódzką nr 808 od Łukowa do Kocka. W miejscowości Serokomla miało miejsce zdarzenie drogowe, gdzie samochód uderzył w hydrant, z którego wydobywa się na drogę woda. Z powodu niskich temperatur, jakie panują w tamtym rejonie, woda ta szybko zamarza, co prowadzi do występowania gołoledzi. Obecnie na miejscu pracują służby: policja, straż pożarna oraz pracownicy Obwodu Drogowego z Łukowa – relacjonuje Kamil Jakubowski rzecznik prasowy ZDW w Lublinie.

W Zemborzycach Tereszyńskich pojazd osobowy wypadł z drogi i przewrócił się na bok w rowie. Jak ustaliliśmy, służby ratunkowe nie miały zgłoszenia o tym zdarzeniu.

Na wszystkich drogach wojewódzkich pracuje obecnie 50 sztuk sprzętu do zimowego utrzymania dróg, a kolejny jest w gotowości.

– Prosimy wszystkich kierowców o uwagę oraz dostosowanie prędkości do warunków jakie panują na drogach. A tych, którzy nie wymienili jeszcze opon na zimowe o jak najszybsze udanie się do serwisu wulkanizacyjnego w celu ich wymiany. Przypominamy także numer do dyżurnego zimowego utrzymania dróg wojewódzkich w Centrali ZDW w Lublinie – 81 749 53 28. Z dyżurnym można skontaktować się 7 dni w tygodniu od 6.00 do 22.00 – dodaje Kamil Jakubowski.

Drogi krajowa są czarne i mokre, nie ma utrudnień w ruchu. Najgorsza sytuacja może panować na drogach lokalnych, gdzie należy spodziewać się lokalnie śliskiej nawierzchni.

(fot. nadesłane Emilian)

15 komentarzy

 1. Chłopka w gumofilcach na szpileczkach (od wiosny: wieśniaczka)

  Ooo !!! Znów: przewróciło się… niech leży
  A co najważniejsze, nie wadzi nikomu, bo w rowie… utrudnień w ruchu nie powoduje…

  • … nie prowokuj … zaraz przyślą wozy bojowe + inne służby i wszystko zablokują , bo będą odpinać zasilanie . a tutaj widać wystarczy pomoc drogowa lub traktor

   • Ponoć są takie procedury, że jak nie wyślą 3- 5 zastępów okolicznych strażaków, to jest złamanie procedur i po premiach…

 2. w Krasnym Yorku solniczki wyjechały o 7, jak już wszyscy byli w pracy, a na szosie szklanka GRATULACJE!!!

  • Dokładnie.
   Gratulacje. Gratulacje szczególnie dla mistrzów kierownicy, którym za ślisko (0,01%). Pozostała część kierujących 99,99% jakoś dojechała.
   Jak Ci za ślisko, to nie kieruj. Helikopterem sobie poleć.

  • Niektórym zawsze wiatr w oczy.
   Albo im za ślisko, albo staruszki im wbiegają pod samochód, albo czerwone światło się za szybko zapala, albo ich policja zmusza do wyprzedzania na pasach, i tak można wymieniać bez końca.
   Kto tych biednych kierowców zmusza do tego by kierowali?

 3. Trzeba zabierać go z rowu bo katalizatora nie będzie

 4. Co tym razem? Droga źle oznakowana czy rowerzysta jechał bez kasku i spowodował tą kolizję?

  • Żaden tam rowerzysta… w porę nie powiedzieli (nie napisali) mu, że jak mżawka popada to może byś ślisko.
   Czyli wina mediów.

 5. Franio, Ty jeszcze nie w szkole?!

 6. Przecież drogowcy są gotowi do zimy

 7. Rozumiem że służby są gotowe do akcji na weekend/przyszły tydzień. Od kilku dni trąbią o nadchodzącej nawałnicy i rekordowych opadach śniegu.
  Mówię żeby później znowu nie było że zima zaskoczyła drogowców.

 8. slisko ale co tam mam zimowki i jazda szybka do nieba

 9. Droga redakcjo ! Bez urazy ! Ale takie warunki panowały w Lublinie już w środę od 21. Całe miasto było śliskie, na szczęście ruch niewielki. Rozumiem że autorzy śpią w nocy. Pozdrawiam!

Kursy walut

 • USD 4.2803zł -1.04%
 • GBP 5.2838zł -0.83%
 • EUR 4.7079zł -0%
 • CHF 4.7147zł -0.16%

Polub nas