Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Uwaga kierowcy! Kolejne utrudnienia na ulicach Lublina już w ten weekend

W najbliższy weekend układana będzie ostatnia, ścieralna warstwa asfaltu na skrzyżowaniu al. Kraśnickiej i ul. Bohaterów Monte Cassino oraz na ul. Droga Męczenników Majdanka. Prace wymuszą zamknięcie odcinków dróg.

Prace na skrzyżowaniu rozpoczną się od jezdni prowadzącej w kierunku centrum, która zostanie zamknięta w sobotę. Ruch obustronny będzie wówczas przeniesiony na sąsiednią jezdnię. W niedzielę będą prowadzone prace na jezdni prowadzącej w kierunku Kraśnika. W poniedziałek wykonawca będzie układał masę na relacjach skrętnych.

W czasie prac poszczególne jezdnie będą wyłączane z ruchu. Dla przeniesienia ruchu wykorzystane zostaną skrzyżowania al. Kraśnickiej z ul. Konstantynów, gdzie zostanie wyłączona sygnalizacja świetlna oraz skrzyżowanie al. Kraśnickiej z ul. Zana i ul. Wojciechowską, gdzie wykorzystane zostaną sygnalizatory na wyspie rozdzielającej.

Pełny ruch na skrzyżowaniu zostanie przywrócony po wykonaniu nawierzchni na obu wlotach ul. Bohaterów Monte Cassino oraz po zainstalowaniu nowej sygnalizacji świetlnej.

W najbliższy weekend ścieralna warstwa asfaltu będzie układana również na ul. Droga Męczenników Majdanka. Chodzi o remontowany odcinek do ul. Grabskiego do ul. Lotniczej. W zależności od dnia – zamknięta będzie jedna z nitek drogi, a ruch dwukierunkowy przenoszony na sąsiednią (ul. Droga Męczenników Majdanka ma na tym odcinku 4 pasy ruchu).

Od najbliższego czwartku (26 września) do wtorku 1 października skrzyżowanie al. Kompozytorów Polskich i ul. Koncertowej będzie zamykane w godzinach nocnych. Prace wymuszające zamknięcie będą prowadzone między godzinami 20:00 a 4:40. W tym czasie wykonawca będzie układał kolejne warstwy bitumiczne.

Poszczególne wloty na skrzyżowanie będą zamknięte:

ul. Koncertowa (od ul. Braci Wieniawskich) – bezpośrednio za skrzyżowaniem z ul. Legendy
ul. Koncertowa (od strony os. Choiny) – bezpośrednio za skrzyżowaniem z ul. Żywnego
al. Kompozytorów Polskich – bezpośrednio za ul. Elsnera

Całkowicie w czasie prac zamknięty będzie dojazd do komisariatu, centrum handlowego oraz parkingu strzeżonego.

Przy czym prace przy frezowaniu nawierzchni rozpoczną się już jutro (środa, 25 września) i będą prowadzone pod ruchem.

Każdego dnia pojazdy komunikacji miejskiej zostaną skierowane na objazdy.

2013-09-24 18:09:59
(fot. lublin112.pl)

Komentarze wyłączone