Utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 2 i 68. Trwa strajk włoski Służby Celnej

Podróżujący drogami krajowymi nr 2 oraz 68 prowadzącymi w rejon granicy państwa muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu. Trwa strajk włoski Służby Celnej.

W chwili obecnej czas oczekiwania na przekroczenie granicy wynosi 9 godzin. W związku z trwającym strajkiem włoskim Służby Celnej znacznie wydłużył się czas oczekiwania na przekroczenie granicy m.in. w miejscowości Kukuryki. Tam w rejonie drogi krajowej nr 68 auta oczekują na poboczu. Z kolei na drodze krajowej nr 2 na odcinku Zalesie – Wólka Dobryńska sznur aut również częściowo blokuje przejazd.

Jak informuje na swojej stronie Służba Celna wzmożone kontrole na granicach związane są ze Szczytem NATO i Światowymi Dniami Młodzieży. W szczególnym okresie zwiększonego ruchu granicznego, związanego z planowanym Szczytem NATO i Światowymi Dniami Młodzieży, najważniejszym zadaniem polskiej Służby Celnej jest zapewnienie bezpieczeństwa zarówno osób przekraczających granicę, jak i obrotu towarowego z zagranicą, a co za tym idzie podjęcie wzmożonych działań kontrolnych na wszystkich przejściach granicznych w ruchu lądowym, lotniczym, kolejowym i morskim.

Z kolei związki zawodowe celników poinformowały w tamtym tygodniu, że będą prowadzić strajk włoski związany z reformą organów podatkowych. Ministerstwo Finansów chce połączyć Służbę Celną, Administrację Podatkową oraz Urzędy Kontroli Skarbowej w nową instytucję, która będzie się nazywać Krajowa Administracja Skarbowa. Celnicy będą protestować do skutku. W ciągu najbliższego czasu należy liczyć się ze sporymi utrudnieniami na granicy.

2016-06-10 17:53:58
(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

5 komentarzy

  1. Na granicy Schengen strajk włoski powinien trwać 24 godziny i 365 dni w roku. Znaczy się wcześniej nie kontrolowali tylko przepuszczali jak leci? Wywalić ze służby nierobów. Zawód celnika to korupcjogenne zajęcie. Oni nie strajkują, tylko wreszcie wzięli się do roboty i nie dopisywać im jakiejś ideologii. Jeśli odprawa trwa zbyt długo, to znaczy, że: za mało pracowników, za mała ilość przejść lub po prostu są za małe. Nie może być wpuszczania do Polski bez kontroli lub z przymykaniem oczu, bo długi czas oczekiwania. Już Makrela bez dokumentów napuszczała i pół europy trzęsie tyłkami ze strachu.

    • Lecz się póki jest jeszcze czas i dużo czytaj aby zmądrzeć…

    • kazdy ocenia wg siebie. nierobem jestes ty. zamiast hejtem zajmij sie czyms pozytecznym

      • O.K. Pożyteczna rada. Tiry na tory. Będzie taniej kosztował transport, drogi nie będą rozjeżdżane, mniej ciężarówek na drogach mniej wypadków.nie będzie kolejek na granicy ewentualnie na bocznicach, kierowcy będą wypoczęci, rowy, pola lasy przy granicy nie będą obsrane. Pod koniec lat osiemdziesiątych, takie kolejki tworzyły samochody osobowe Polaków robiące rundkę zgodnie z ruchem zegara po demoludach i nikt nie narzekał. W tamtych czasach też zdrowo trzepali a przemyt i tak kwitnął. Proponuję wysłać Kijowskiego na granicę, Niech protestuje za celników.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu
Wyprawa – „Uroczyska pogranicza zapomniane cmentarze Polesia”
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Spotkanie autorskie z Joanną Brodzik – „Umami. Opowieści i przepisy”
European Teqball Tour w Chełmie (wideo)