Piątek, 19 lipca 202419/07/2024
690 680 960
690 680 960

Ustawa o bezpłatnych lekach dla dzieci i osób powyżej 65 r.ż. podpisana przez prezydenta (wideo)

Prezydent RP Andrzej Duda podpisał Ustawę z dnia 13 lipca 2023 r. o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz ustawy o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych.

Celem nowelizacji ustawy jest rozszerzenie kręgu osób, którym przysługuje bezpłatne zaopatrzenie w leki, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyroby medyczne o świadczeniobiorców do ukończenia 18. roku życia oraz po ukończeniu 65. roku życia. Konkretny wykaz będzie ogłaszał w obwieszeniu minister zdrowia  – oddzielnie dla osób przed ukończeniem 18 lat i oddzielnie dla pacjentów po ukończeniu 65 lat.

Prezydent wyraził zadowolenie z przygotowania i przyjęcia ustawy poszerzającej krąg uprawnionych do korzystania z bezpłatnych leków.

– Wszyscy wiemy, że kiedy przychodzi ten trudny moment, kiedy następuje pogorszenie stanu zdrowia czy utrata zdrowia, koszty terapii, leczenia z reguły są wysokie – wskazywał Andrzej Duda.

W uroczystości w Pałacu Prezydenckim wzięli udział: zastępca szefa KPRP Piotr Ćwik, szef gabinetu prezydenta RP Paweł Szrot, szef biura polityki międzynarodowej Marcin Przydacz, sekretarz stanu Małgorzata Paprocka oraz doradcy prezydenta RP, a także premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Katarzyna Sójka.

(źródło KPRP)

120 komentarzy

 1. Za peło Polska cofała się w rozwoju.

  • Najwyższy wzrost gospodarczy w Europie, najniższa inflacja, wskaźnik inwestycji największy w historii, stabilizacja działalności gospodarczej i wiele innych pozytywnych zjawisk w państwie. To dla piSSowców cofanie się w rozwoju.

  • no właśnie: od 1989 roku Polska cofała się a od roku 2015 tylko się rozwijała.
   Tylko 8 lat a ile zrobiono, wcześniej nie było niczego: ludzie mieszkali w ziemiankach, buty z łyka kręcone, pola uprawiane ręcznie: kosami, sierpami, motykami.

   Fajny ten nasz rząd.

 2. No i co lek na rozwolnienie czy na zatwardzenie? Szumne zapowiedzi, a nie żadne leki… ciemny lud tego nie łyka. Nawet w godziszowie.

 3. wyprzedzili rudzielca podobno miał tą ustawę już w szufladzie a pieniądze na to w kredensie kuchennym u Nowaka.

 4. Darmowy ser jest w pułapce na myszy.

 5. skąd kasa na to?? bo z tego co łatwo można zaobserwować, dług jest coraz wyższy, jakoś PISUAR nie bierze kasy z swoich pieniędzy, nie posiada takowych, nie ma zrobionych programów, tylko idzie z państwa, a dług rośnie, jeszcze tak zadłużeni nie byliśmy, a już nowe programy czekają, a gdzie ich szumne zapowiedzi sprzed kilku lat że budżet będzie wyważony, i nie będzie deficytu??
  jest mi wstyd że dałem się nabrać na to PISOWSKIE SZAMBO prawie 8 lat temu.

  • Nie martw się o kasę, tych leków, które są za darmo i tak nikt by nie kupował.
   Dziwić się należy osobom starszym wydającym krocie na leki i wierzącym, że są one darmowe.

  • Łgaż z opozycji

   Pieniędzy nie ma i nie będzie.

   • ciekawe, czemu przez 8 lat nie było darmowych leków, aż tu nagle się pojawiły…
    Coś się zbliża ???

  • spoko: składki ZUS wzrosną, paliwo potanieje (inaczej, tj w drugim kierunku)….

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport