Niedziela, 21 lipca 202421/07/2024
690 680 960
690 680 960

Uroczyste ślubowanie 72 nowych funkcjonariuszy. „Postępujcie godnie pamiętając zawsze o prawach drugiego człowieka” (zdjęcia)

72 nowych funkcjonariuszy Policji przyjęto wczoraj do służby w lubelskim garnizonie. Policjanci uroczyście złożyli dziś ślubowanie i odebrali legitymacje służbowe.

54 policjantów i 18 policjantek

W piątek w szeregi Policji Lubelskiej wstąpiło 72 nowych funkcjonariuszy. Młodzi adepci podczas uroczystej zbiórki zorganizowanej w Sali Konferencyjnej KWP w Lublinie złożyli ślubowanie. Wśród przyjętych w nasze szeregi mundurowych jest 54 policjantów i 18 policjantek. Młodych funkcjonariuszy powitał Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie mł. insp. Tomasz Gil. Z rąk komendanta stróże prawa otrzymali legitymacje służbowe.

Nowo przyjęci do lubelskiej Policji funkcjonariusze zostali wyłonieni w postępowaniu kwalifikacyjnym spośród szeregu kandydatów. Rekruci musieli przejść przez kilka etapów, obejmujących test wiedzy, ocenę sprawności fizycznej, test psychologiczny, rozmowę kwalifikacyjną oraz komisję lekarską. Dodatkowe punkty kandydaci zyskiwali za posiadane kwalifikacje.

Gdzie trafią policjantki i policjanci?

Nowi adepci niebawem wyjadą na szkolenie podstawowe, a po jego ukończeniu będą dbać o bezpieczeństwo mieszkańców Lubelszczyzny pełniąc służbę w macierzystych jednostkach.

Najwięcej funkcjonariuszy zasili Komendę Miejską Policji w Lublinie (18 osób) oraz Oddział Prewencji Policji w Lublinie (8 osób). Policjanci trafią również do KMP w Zamościu (7 osób), KMP w Chełmie (5 osób), (5 osób), KPP w Hrubieszowie (3 osoby), KPP w Łukowie (3 osoby), KPP w Opolu Lubelskim (3 osoby), KPP w Biłgoraju (3 osoby), KMP w Białej Podlaskiej (2 osoby), KPP w Puławach (2 osoby), KPP w Świdniku (2 osoby), KPP w Rykach (2 osoby), KPP w Tomaszowie Lubelskim (2 osoby), KPP w Janowie Lubelskim (1 osoba), KPP w Krasnymstawie (1 osoba), KPP w Lubartowie (1 osoba), KPP w Parczewie (1 osoba), KPP we Włodawie (1 osoba) oraz wydziały KWP w Lublinie – 2 osoby.

Słowa komendanta do nowych funkcjonariuszy

Nowo przyjętym policjantom pogratulował Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie mł. insp. Tomasz Gil. Przypomniał, że to odpowiedzialny zawód, który mimo spełnienia, przynosi wiele trudów. Zwrócił się do funkcjonariuszy:

– Postępujcie godnie pamiętając zawsze o prawach drugiego człowieka. Niech policyjny mundur symbolizuje społeczny szacunek i zaufanie, a w służbie towarzyszy wam myśl, że jesteście dla społeczeństwa i społeczeństwu służycie.

Słowa komendant skierował również do rodzin funkcjonariuszy:

– Wasza obecność tutaj jest bardzo ważna. Od dziś będziecie państwo dzielić z nimi wszelkie niedogodności. Życzę wam zatem cierpliwości, wytrwałości i zrozumienia. Wierzę, że znajdą u was wsparcie w najtrudniejszych chwilach.

Służbę w Policji można pełnić w różnych pionach i na wielu różnych stanowiskach. Współczesną polską Policję tworzą funkcjonariusze zatrudnieni w służbach: kryminalnej, śledczej, spraw wewnętrznych, prewencyjnej, kontrterrorystycznej, zwalczania cyberprzestępczości oraz wspomagającej działalność Policji.

25 komentarzy

 1. Już lepiej w mup stołek wygniatać niż iść do… milicji. Tfuuu !

 2. Adõlfo Stiflèro Da Silva

  Zawód dla rodziny i społeczeństwa. Pora zdjąć mundur i przeprosić ojca i matkę.

 3. Wstyd. Pewnie nie lubili ich w szkole.

 4. Ładne panie nie powiem ale to tak z okazji że czerwiec LPG+?

 5. A te dwie na zdjęciu to jakiej orientacji????

 6. Na pewno nie tęczowej.

 7. Ciekawe jakich zaimków używają te dwie panie

 8. Niektórzy z kometujących chyba za dużo brzydkich bajek się naoglądali(takich o jagodach)…

 9. Zdjęcie jak z reklamy LGBT a tak po za tym to same dzieciaki pewnie uciekną jak zabójcza bandytę

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport