Uprawiał konopie indyjskie na działce kuzynów

Podczas przeszukania jednej z posesji w gminie Markuszów policjanci natrafili na uprawę konopi. Rośliny pielęgnował 28-latek, który zasadził je na działce należącej do kuzynów.

W bieżącym tygodniu puławscy kryminalni wraz z funkcjonariuszami z Kurowa przeszukali posesję w jednej z miejscowości w gminie Markuszów. Mundurowi podejrzewali, że są tam uprawiane konopie inne niż włókniste. Przeszukanie potwierdziło przypuszczenia funkcjonariuszy.

W pobliżu budynku gospodarczego rosły konopie, o ponad dwumetrowej wysokości. Jak się okazało, konopie posiał i pielęgnował 28-letni kuzyn właściciela posesji, nie informując go o przeznaczeniu ogródka.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty uprawy konopi innych niż włókniste, za co zgodnie z Ustawą o Przeciwdziałaniu Narkomanii grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Puławy)

Zobacz również

3 komentarze

  1. Kolejny kartel zlikwidowany.

  2. Zero litości dla producentów śmierci! Teraz uprawia konopie a jutro będzie zbierał słomę makową i produkował z niej kompot dla narkomanów, których najpierw zwabił trawka narkotyczną. Kto spróbuje trawki narkotycznej ten już myśli tylko o kolejnym mocniejszym narkotyku. Odurzanie się klejem,dopalaczami i trawką narkotyczną to nie zabawa w miękkie narkotyki tylko droga do śmierci.

    • StopSpołeczniarom

      Obyś poszla do wiedzienia do najgorszyg wyrodnialcow za takie szczucie. Z całego serca ci tego życzę. Swiat bez takich osób był by piękniejszy

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!