Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Uprawa konopi indyjskich w lesie. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn

Policjanci z komisariatu w Żmudzi wspólnie z chełmskimi kryminalnymi zlikwidowali prowadzoną w lesie uprawę konopi indyjskich. Do sprawy nielegalnej uprawy zostali zatrzymani dwaj mężczyźni z gminy Wojsławice.

Policjanci z Chełma i Żmudzi w poniedziałek zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich w lesie, na terenie gminy Wojsławice. Mundurowi zabezpieczyli kilkanaście roślin w różnej fazie wzrostu od kilkudziesięciu centymetrów do ponad 1,5 m wysokości.

Mundurowi do tej sprawy zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Wojsławice, w wieku 23 i 26 lat. W miejscu zamieszkania 23-latka funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 30 kg suszu tytoniu bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Wartość uszczuplenia należnego podatku oszacowano na kwotę ponad 17 tysięcy złotych.

Wkrótce obaj zatrzymani usłyszą zarzuty nielegalnej uprawy marihuany. Zgodnie z przepisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii uprawa konopi innych niż włókniste zagrożona jest karą pozbawienia wolności do lat 3. 23-latek odpowie też za nielegalne posiadanie tytoniu, za co grozi kara grzywny.

(fot. Policja Chełm)

12 komentarzy

 1. Prawie 6 tys za kg to jest cena, a rolnik dostaje około 10 zł.

  • Jak widać państwo PoPiSu w formie. Mocni wobec najmniejszych i słabych, i słabi wobec prawdziwych bandytów. Afery na miliardy, komisje śledcze i żaden nie poszedł siedzieć, jakoś wszystko ucichło. Dobrze się żyje, a jakże..

   • Mocarny Gazownik

    Za czasów lewackiej platformy było inaczej? Po co powoływać się na partie? Mówmy od razu: państwo daje ciała, a nie pis czy po.

    Ale to typowy komentarz lewaka.

    • Sam jesteś lewak! Oni okradają naród polski od 89r, czy lewi czy prawi. A Dudę i Trzaskowskiego dzielą tylko detale, które mają poróżnić Polaków i jeśli Izrael każe, to czy ten czy tamten podpisze co trzeba. I pamiętaj, nieważne za kim stoisz, byleby Biedroń nie stał za tobą.

    • Ale to pis miał zlikwidować całe zło tego świata i nie wyszło ?

 2. skala zatrzymania „grubych ryb” oszałamiająca.

 3. Zatrzymani to Żwirek i Muchomorek .

 4. Jak las państwowy to trzeba jeszcze pozwac leśniczego.

 5. Jak zwykle policja ma własną cene za gram czy w tym przypadku tytoń.
  Oczywiście zawyżoną

Z kraju