690 680 960

Uniemożliwił dalszą jazdę kompletnie pijanemu kierowcy. Komendant policji podziękował mu za wzorową postawę

Dzisiaj do Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim został zaproszony jeden z mieszkańców, który kilka dni temu ujął pijanego kierowcę. Mężczyzna otrzymał gratulacje z rak komendanta.

W piątek w Komendant Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim zaprosił do siebie mieszkańca Tomaszowa, który przed kilkoma dniami wykazał się doskonałą i godną naśladowania postawą obywatelską. Mianowicie w nocy z wtorku na środę na skrzyżowaniu dróg w kierunku Józefowa i Ulowa, zauważył opla, którego kierowca próbował zjechać na pobocze. Ponieważ auto nie posiadało tablic rejestracyjnych, a kierowca nie mógł sobie poradzić ze zjazdem ze środka skrzyżowania, postanowił sprawdzić, co się dzieje.

Zatrzymał swoje auto, a następnie podszedł do siedzącego za kierownicą opla mężczyzny. Ponieważ od razu wyczuł od niego woń alkoholu uniemożliwił mu dalszą jazdę oraz poinformował o wszystkim policję. Badanie alkomatem wykazało, że 38-letni mieszkaniec gminy Susiec miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Jakby tego było mało, mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, samochód był bez tablic rejestracyjnych i nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC. Co więcej na fotelu pasażera siedziała małżonką pijanego kierowcy. Jak tłumaczyła, mąż zabrał ją na przejażdżkę, dopiero co zakupionym autem.

Komendant Szymon Mroczek podziękował mieszkańcowi Tomaszowa Lubelskiego za postawę godną naśladowania. Wręczył modemu mężczyźnie kamizelkę odblaskową, odblaski oraz dyplom wyrażając tym samym podziękowanie i wyrazy uznania. – Bez wątpliwości wzorowa postawa obywatelska pomogła w działaniach tomaszowskiej policji oraz doprowadziła do zatrzymania nietrzeźwego kierującego. Postawa mieszkańca Tomaszowa świadczy o wsparciu, jakie społeczeństwo niesie nam w codziennej służbie. Mam nadzieję, że takie zachowanie będzie wzorem do naśladowania dla innych – tłumaczył komendant.

(fot. policja)
2016-12-23 19:37:08

21 komentarzy

  1. Brawo dla tego pana a dla pijanego kierowcy blokada alkoholowa !!!

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!