Niedziela, 26 maja 202426/05/2024
690 680 960
690 680 960

Umowa na rozbudowę terminala na lubelskim lotnisku podpisana

We wtorek w Porcie Lotniczym Lublin odbyło się podpisanie umowy na rozbudowę terminala pasażerskiego. Inwestycja potrwa rok, po jej zakończeniu zwiększy się przepustowość lubelskiego lotniska.

Projekt zakłada przebudowę istniejącego i budowę nowego skrzydła. Prace obejmą prawie 2 200 m² na terenie przy wschodnim skrzydle istniejącego terminala, w części „odloty”. W dobudowanej hali zlokalizowana będzie: poczekalnia dla pasażerów strefy Schengen, nowy punkt kontroli bezpieczeństwa, pomieszczenia służbowe Służby Ochrony Lotniska, Służby Celnej i Służby Granicznej, poczekalnie komercyjne, salonik „business lounge” dla pasażerów strefy Schengen, toalety i pomieszczenia techniczne.

Rozbudowana część terminala będzie miała długość 34,8 m; szerokość 61,8 m oraz wysokość 8 m. Z kolei obecna hala odlotów zostanie dostosowana w całości do obsługi ruchu Non-Schengen, powstaną też nowe stanowiska kontrolerskie Straży Granicznej. Całość prac wykona firma STRABAG, która z pośród czterech podmiotów starających się o kontrakt, zaproponowała najkorzystniejszą ofertę. Za wykonanie inwestycji otrzyma 10,6 mln zł netto.

Prace budowlane rozpoczną się w połowie kwietnia br. i potrwają 8 miesięcy Następnie nowa część terminala będzie musiała przejść odbiory techniczne oraz aranżacje lokali komercyjnych. Do użytku zostanie udostępniona w marcu 2019 roku.

71

72

(fot. nadesłane)
2018-03-13 21:13:48

12 komentarzy

 1. czy to jakaś tajemnica ile proponowały pozostałe firmy???

  • kolejne lody kręcą POwcy, ale Pawlak nie pokazuje się w mediach, a w radzie nadzorczej siedzi, razem z Sobczakiem

 2. Osobny terminal go obsługi pejsatych Żuk buduje. Tak się Icki lubelaków boją? Czy rękaw bezpieczeństwa do przejścia z hali do autokaru, też będzie?

 3. Słyszałem, że na tym lotnisku to bezpieczeństwem zarządza jakiś Generał ? Może coś więcej ktoś napisze ?

 4. że co, to jakaś kpina , przecież port ma stratę ponad 25 mln złoty, zacznie zarabiać za jakieś 7 lat, chociaż to tez nie jest pewne, to o jakiej rozbudowie jest mowa, przecież to kolejne grube miliony i to ma być dobra zmiana

  • Terminal terminalem, czy zwiększy przepustowość to raczej nie takie pewne, Bo jeśli się okaże, że nie będzie większej ilości lotów to na co komu dodatkowy terminal jak ten istniejący nie jest wykorzystywany w 100% przy takiej liczbie lotów jaką mamy teraz (średnio 5 dziennie). Lepiej by zrobili gdyby zainwestowali pierw w scieżkę kołowania, a nie tak jak jest obecnie, że samolot kołuje po pasie, bo przy większej iliści lotów zacznie robić się kolejka. Jest co prawda zjazd na 07, ale ale samolot musi sie tam dotoczyć po pasie.
   A co z tematem cargo, bo jakoś ucichło?

  • Kolego. To PO zarządza tym lotniskiem. Specjalista od kontraktów gazowych niejaki strażak Pawlak W.zasiada w zarządzie i dalej kręci wałki jakby za mało przytulił za gaz. Dalej głosuj na Platformę Oszustów a za ich wałki obciążaj PiS tumanie.

 5. lotnisko tylko do awaryjnych lądowań ????

 6. Werlik— do niedawna bezpieczeństwem lotniska zarzadzał nadkom Policji,ale czy w chwili obecnej nadinspektor Policji P.De. tego nie wiem ,ale się dowiem i przekażę bo im nadal mało emerytury ????

 7. Lotnisko,raczej powinno starac sie o loty do Frankfurtu

 8. Ziggy były takie loty i dno ?!