Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Umowa na budowę nowego mostu w Łęcznej podpisana. Niebawem rozpoczną się prace

Najpierw wykonawca zrezygnował z realizacji inwestycji, później rozstrzygnięcie kolejnego przetargu zostało zaskarżone, jednak w końcu udało się sprawę dociągnąć do końca. Prace przy budowie nowego mostu w Łęcznej rozpoczną się jeszcze w wakacje.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oraz firma Primost Południe z Będzina podpisały umowę na budowę nowego mostu w Łęcznej. Chodzi o obiekt, jaki zastąpi obecną przeprawę nad rzeką Wieprz w ciągu drogi krajowej nr 82 na wjeździe do miasta od strony Lublina. Powstała ona w 1966 roku i jest w złym stanie technicznym.

Przetarg na realizację inwestycji został rozstrzygnięty na początku kwietnia i niebawem później planowano jego sfinalizowanie umową. Jednak jedna z firm nie zgodziła się z decyzją drogowców i zaskarżyła ją do Krajowej Izby Odwoławczej. Ta oddaliła skargę w związku z czym można przystępować do budowy mostu.

Prace mają ruszyć w sierpniu. W pierwszym etapie będą to roboty geodezyjne i inwentaryzacyjne, a także związane z organizacją zaplecza budowy. Następnie rozpoczną się roboty ziemne.

Nowy most, jadąc od strony Lublina, zostanie wybudowany po lewej stronie obecnego. Będzie od niego szerszy, gdyż jezdnia ma mieć siedem metrów szerokości. Dodatkowo po obu stronach powstaną półmetrowe opaski bezpieczeństwa oraz ciągi pieszo-rowerowe o szerokości 2,9 metra.

Obiekt będzie też miał też lepsze parametry użytkowe. Konstrukcja zostanie przystosowana do obciążeń do 50 ton. Dzięki budowie w nowej lokalizacji, zmniejszy się też liczba kolizji z istniejącymi sieciami kanalizacyjnymi i wodociągowymi w trakcie prowadzenia prac, a oś drogi oddali się od zabudowy mieszkalnej.

Obecny most będzie wykorzystywany do czasu wybudowania nowego. Później zostanie rozebrany. Zakończenie prac planowane jest w 2025 roku.

(fot. GSV)

16 komentarzy

 1. A za rządów PiS w Lubelskim non stop coś budują. Jak nie Via Carpatia to wreszcie rusza budowa obwodnicy Chełma. Tak w Polsce i w Lubelskim rządzi PiS. Jeśli jesienią cała Lubelszczyzna maspowo co do jednej osoby nie zagłosuje na PiS tzn. że są samobójcami, którzy kopniakiem traktują górę złota, którą za darmo dostają od innej osoby. Owszem PiS pewne błędy popełnia jak każdy w nawale pracy, ale to przepaść między rządami PO z PSL i wcześniej lewicy. Zauważmy ile wokół wyremontowano nowych dróg aż miło przejechać się naszymi lokalnymi drogami. Może jeszcze więcej nowych zakładów pracy w Kraśnickim i na głębokim wschodzie. Ale to w 3 kadencji nadrobią.

  • Idź weź lekarstwo bo zaczynasz majaczyć.

  • Oczywiście Niezależny Związek Zawodowy Grabarzy RP

   Eee… tak miło nie będzie, nie dostaną ani kredytu na zakup nowych drukarek do pieniędzy, ani reparacji wojennych od Niemców i Rosji (zwlaszcza).
   O odszkodowaniach za Rzeź Wołyńską od „braci”, nawet nie wspomnę.
   A powstałby, nie jeden taki most… może na kilka nowych pomników by wystarczyło

  • Ciekawe za czyje pieniądze tak budują, bo na pewno nie za swoje tylko tej przeklętej unii i z środków własnych samorządów, musisz lepsze lekarstwa brać i włącz od czasu do czasu inna telewizję niż tvpis

  • Wszystko co wypracował i odłożył Pan Tusk rozdał i przehulał marny rząd złodziei i kłamców pisowskich. Poprzednia władza zostawiła pełny skarbiec, a teraz go opróżniła i jesteśmy na minusie.

  • Człowieku lecz się w zakładzie zamkniętym bo wypisujesz takie debilizmy, że głowa mała. Pewnie z zabitej pisowskiej dziury nadajesz, zamotany kłamstwami.

  • A co na to lekarze ?

  • Tak Aniu , nie budują tylko kradną . Zapraszam na przejazd drogą 829 z Łęcznej w kierunku Lubartowa. to zobaczysz ile wokół wyremontowano nowych dróg aż miło przejechać się naszymi lokalnymi drogami. Pieniądze przeznaczone na na budowę tej trasy popłynęły do powiatu kraśnickiego gdyż to stamtąd pochodzi najwyższa władza województwa.

 2. Łgaż z opozycji

  Pieniędzy nie ma i nie będzie.

 3. Ja oczekuję mostu Kazimierz-Janowiec, jak powstanie to może zagłosuję na ulubioną partię wschodu.
  Przeprawa promem w określonych porach roku i oczekiwanie czy poziom Wisły nie jest zbyt niski lub zalany jest dojazd do promu, to widok z 19 wieku.

 4. PiS buduje peło rujnuje.

 5. Nie znam się to się wypowiem. Uważam, że lepiej byłoby postawić nowy most bardziej na północ i poprowadzić tam obwodnicę ze zjazdem na pojezierze, natomiast stary most wyremontować. Taka inwestycja jest na lata ale krótkowzroczni politycy żyją tylko od wyborów do wyborów.

Dodaj komentarz

Z kraju